Премини към съдържание

Еърбеци от Мицубиши Спейс Стар 1.3 на 1.9ДИД


Dodoto

Препоръчано мнение

Понеже покастрофирах малко и ми изкочиха еърбеците . На двигателя нищо му няма . Ламарините са малко изкривени и няма никакъв проблем да се изправят. Та възможно ли е на 1.9ДИД 2001 г. да се сложат от 1.3 2000г ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами не се яви някой който да се е сблъсквал с тоя проблем , но аз съм решил да ги слагам . Само имам един друг въпрос , дано на него има някой запознат . Задължително ли трябва да се сменя блока за управление на еърбеците ? Питам защото са с различни каталожни номера на двете коли . И последно , това под лоста за ръчната спирачка ли е блока заедно със SRS ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако е удряна колата, ще трябва да се смени и блока. Точно този под ръчната. При катастрофа в него се записват данни, и след това е неработоспособен. Има и друг вариант, може да се разглоби и препрограмира, но никой неможе да гарантира че ще сработи повторно. Може да се сложи от друг автомобил, само ако е същата конфигурация и модел. Със същия брой възглавници и колани и т.н. Ако е с друг каталожен номер непробвай, да не те удари нещо ..... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да сменям целия комплект . Възглавниците и блока и коланите . Конфигурацията е еднаква . Предполагам няма да има проблем тогава ? Имам предвид и двете са еданкви като брой възглавници и модел. Разликата е в двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Днес смених възглавниците . Смених тая на водача , на пътника , коланите и SRS блока . Обаче SRS лампата започна да мига . Досега си светеше постоянно . Каква може да е причината ? Какво съм объркал :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мигането означава вътрешна грешка в блока..... Щом си я подкарал на късмет.....давай нататък, май ще трябва още веднъж да се смени блока, този път със здрав. Ама ако искаш все пак иди на диагностика да видиш дали грешката няма да се изтрие.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото :)

Утре ако остане време ще се пробвам да я закарам някаде на диагностика . Не знам още къде но смятам да разпитам за добър сервиз . Ако някой може да ме насочи за Варна ще съм много благодарен .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Аз да попитам, ако нямаш възглавници дали може да се направи такаче да не го отчита SRS системата? и как мога да проверя че ги има ако е така?

Нашата нали я взехме на старо и се чудим има ли ги тия възглавници или ги няма :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, ако нямаш възглавници дали може да се направи такаче да не го отчита SRS системата? и как мога да проверя че ги има ако е така?

Нашата нали я взехме на старо и се чудим има ли ги тия възглавници или ги няма :)

Ако нямаш здрави ербеци може да се направи така че да ти гасне крушката,като се свърже крушката на ербега и крушката на маслото тогава и двете гаснат, ако искаш да видиш имали най добре го свали и ще видиш,държи се на 4 гайки този на пътника,а другия се сваля още по лесно,но запомни като решиш да ги сваляш свали клемите на акумолатора и изчакай 1-2мин.за да изключат сензорите иначе крушката ще светне и ще трябва да отидеш да изчистат грешката която компютъра ще даде,като свържеш буксите тогава слагаш и клемите и даваш газ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ако нямаш здрави ербеци може да се направи така че да ти гасне крушката,като се свърже крушката на ербега и крушката на маслото тогава и двете гаснат, ако искаш да видиш имали най добре го свали и ще видиш,държи се на 4 гайки този на пътника,а другия се сваля още по лесно,но запомни като решиш да ги сваляш свали клемите на акумолатора и изчакай 1-2мин.за да изключат сензорите иначе крушката ще светне и ще трябва да отидеш да изчистат грешката която компютъра ще даде,като свържеш буксите тогава слагаш и клемите и даваш газ.

 

:))) да благодаря но е твърде сложно за мен, явно ще трябва да помоля някой в сервиза...........за сега разбрах че може и да нямам и че не е трудно да излъжеш сензора :(

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да споделя как се разви моята ситуация . Може да е полезна на някой тази информация.

Ходих в Балканстар . Там просто ми казаха , че нито стария нито новия ( стар ) блок SRS стават .

Зачетох се малко по описанията да вида защо аджеба няма да става като са една и съща конфигурация на еърбеците а и блока си работеше на другата кола и за мое най голямо съжеление ми се пръкнаха още 2 еърбега в облегалките на седалките :)

Сега малко ме е яд че не експериментирах тогава да ги изкюча и да видя какво ще стане. Ей така за науката :)

Та , от Балканстар ми обявиха скромната цена от 1003 лв за блокчето . За късмет се обадих в Ратола и блока се оказа в разпродажба та се разминах с 1/3 от тази цена :D

Не се налжи никакво зануляване на грешка или нещо подобно . Просто след монтажа след стартирането на автомобила лампата за SRS си изгасва както си и беше преди .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...