Премини към съдържание

Проблем със спирачките на Space Star


valev

Препоръчано мнение

Откакто съм купил колата / началото на 2008г./, спирачките задействат след като педала е подминал половината от хода си.Тези дни я закарах на сервиз.Смениха спирачната течност,обезвъздушиха системата,направиха профилактика на спирачните апарати на 4 колела,но положението остана същото.Спирачните апарати работят нормално,няма задържане.Накладките и дисковете са почти нови.Направи ми впечатление,че при обезвъздушаването/при помпене с педала/,от резервоарчето на помпата, пръскаше на горе спирачна течност.Казаха ми,че проблема е в помпата и трябва да се сменят гумичките.Искам да допълня,че педала на спирачките, след като подмине половината си ход и ги задейства,си остава твърд и не потъва повече.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм купил колата / началото на 2008г./, спирачките задействат след като педала е подминал половината от хода си.Тези дни я закарах на сервиз.Смениха спирачната течност,обезвъздушиха системата,направиха профилактика на спирачните апарати на 4 колела,но положението остана същото.Спирачните апарати работят нормално,няма задържане.Накладките и дисковете са почти нови.Направи ми впечатление,че при обезвъздушаването/при помпене с педала/,от резервоарчето на помпата, пръскаше на горе спирачна течност.Казаха ми,че проблема е в помпата и трябва да се сменят гумичките.Искам да допълня,че педала на спирачките, след като подмине половината си ход и ги задейства,си остава твърд и не потъва повече.
А по време на помпенето(при обезвъздушаването) педала вдигаше ли се нагоре, или пак на средата ти втвърдяваше?
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се вдигаше.След средата ставаше твърд.
Значи всичко си е нормално.....Шом казваш че и като го натискаш не потъва, и щом като помпиш не се вдига повече, значи че гумичките си държат, и системата е обезвъздушена....
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм купил колата / началото на 2008г./, спирачките задействат след като педала е подминал половината от хода си.Тези дни я закарах на сервиз.Смениха спирачната течност,обезвъздушиха системата,направиха профилактика на спирачните апарати на 4 колела,но положението остана същото.Спирачните апарати работят нормално,няма задържане.Накладките и дисковете са почти нови.Направи ми впечатление,че при обезвъздушаването/при помпене с педала/,от резервоарчето на помпата, пръскаше на горе спирачна течност.Казаха ми,че проблема е в помпата и трябва да се сменят гумичките.Искам да допълня,че педала на спирачките, след като подмине половината си ход и ги задейства,си остава твърд и не потъва повече.

ABS система има ли???

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ABS система има ли???

Има ABS система.Същата си работи/преди да отида на сервиза,при спиране върху пясък ABS задейства/.Няма отчетени и грешки на компа.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има ABS система.Същата си работи/преди да отида на сервиза,при спиране върху пясък ABS задейства/.Няма отчетени и грешки на компа.

Ами далече си ми за да ти помогна.............вероятно в помпата има въздух а тя се обезвъздушава по определен начин.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами далече си ми за да ти помогна.............вероятно в помпата има въздух а тя се обезвъздушава по определен начин.........

Благодаря.Често идвам до София но със служебна кола.При следващото идване ще ти се обадя.Дай тел. на ЛС.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...