Премини към съдържание

Разбиране за хижа "Планинец"


echik

Препоръчано мнение

Здравейте ,не съм се появявал от 100 години (работа работа и пак работа :icon_crying: ),ще гледам да се присъединя към тържеството ,но не мога да обещая :icon_blush:

По повод къде трябва да се правят роженните дни на клуба,аз мисля че центъра на България е един от най удачните варианти.Примерно организираме една национална среща(двудневна)и празнуваме както подобава да се празнува на рожден ден,какви са тези сокчета,водички и т.н. Ето за какво говоря и мисля че повечето ще ма подкрепят

 

 

:icon_thumbup: :icon_dance: :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 98
  • Създадена
  • Отговор:

Най-активни потребители в тази тема

Най-активни потребители в тази тема

Публикувани изображения

Батко, ще ми дойдеш ли не гости от предния ден? :icon_angel:

 

Работата става сериозна братлета ,айде организацията тоя път от вас :icon_drunk: :guns:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега седя и заедно с биричката в главата ми нахлуват образи от следната картинка: Който иска да се съберем от събота вечер на някоя хижичка на Витоша ей така неофициално, за да се подготвим за празника........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега седя и заедно с биричката в главата ми нахлуват образи от следната картинка: Който иска да се съберем от събота вечер на някоя хижичка на Витоша ей така неофициално, за да се подготвим за празника........

 

Три пъти Ура-Ура! Мен и Нат можеш да ни броиш, автоматически...! Дори мога с връзки да уредя резервация на Планинарска Песен ако искаш...?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега седя и заедно с биричката в главата ми нахлуват образи от следната картинка: Който иска да се съберем от събота вечер на някоя хижичка на Витоша ей така неофициално, за да се подготвим за празника........

 

Братчето ми ,направо пий и една ракия и ще ти "нахлуе" във главата и къде точно ще сме :icon_clap: .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти Ура-Ура! Мен и Нат можеш да ни броиш, автоматически...! Дори мога с връзки да уредя резервация на Планинарска Песен ако искаш...?

 

А във вашите възможности никой не трябва да се съмнява :guns:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Три пъти Ура-Ура! Мен и Нат можеш да ни броиш, автоматически...! Дори мога с връзки да уредя резервация на Планинарска Песен ако искаш...?

Ми на мен ми предстои да се женя скоро, а едно време свалях жената на "Планинарска песен", така че действай!

Ей сега вече картинката се изясни.............................................................................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За колко човека да запазвам на Планинарска песен? 10?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко връщам за предложението да мръднем още от предните дни на хижа във Витоша... ще е добре да се обадят желаещите да идват и да кажат как предпочитам - с две нощувки, от петък с/у събота + събота с/у неделя или само 1, събота с/у неделя, за да знам какво да уговарям с хижарите ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично предпочитам с една нощувка в събота. Тъкмо ще изчакам братчето ми да дойде и да го водя нагоре.

Хайде, Ечик, стягай куфарите!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За теб - всичко, знаеш! Не съм на работа и няма проблеми, ще и направя една бърза обиколка, само те предупреждавам, че мразя да ходя по магазини, жена ми - също! Така че, не знам какво ще я правим! Можем да ги пуснем в някой МОЛ, ама не и давай пари! Ние ще ги чакаме в някое барче ;-)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За теб - всичко, знаеш! Не съм на работа и няма проблеми, ще и направя една бърза обиколка, само те предупреждавам, че мразя да ходя по магазини, жена ми - също! Така че, не знам какво ще я правим! Можем да ги пуснем в някой МОЛ, ама не и давай пари! Ние ще ги чакаме в някое барче ;-)

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За теб - всичко, знаеш! Не съм на работа и няма проблеми, ще и направя една бърза обиколка, само те предупреждавам, че мразя да ходя по магазини, жена ми - също! Така че, не знам какво ще я правим! Можем да ги пуснем в някой МОЛ, ама не и давай пари! Ние ще ги чакаме в някое барче ;-)

 

ОК братле ,само не мога да разбера Пламката що ни се смее?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

ОК братле ,само не мога да разбера Пламката що ни се смее?

 

 

Щото най-вероятно и той знае какво правят жените когато са с пари в МОЛ! :)

Доакто не излязат с по 12 хартиени торби в ръка не мирясват! :)

А това означава поне 50 магазина обиколени...

Иначе за хижата и мен ме бройте има ли приятна компания и аз съм там!

 

А относно Рождения ден на клуба, в същият ден ще се подновява членския внос на колегите, който е вече 40лв от тази година, ще се присъединяват нови колеги желаещи да станат членове, ще се раздават визитки и стикери. Който член и няма пластини, ще може да си вземе срещу 10лв. И ще се дискутират ако има въпроси относно клуба и развитието му всички идеи ще бъдат обсъдени и разисквани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Щото най-вероятно и той знае какво правят жените когато са с пари в МОЛ! :)

Доакто не излязат с по 12 хартиени торби в ръка не мирясват! :)

А това означава поне 50 магазина обиколени...

Иначе за хижата и мен ме бройте има ли приятна компания и аз съм там!

 

А относно Рождения ден на клуба, в същият ден ще се подновява членския внос на колегите, който е вече 40лв от тази година, ще се присъединяват нови колеги желаещи да станат членове, ще се раздават визитки и стикери. Който член и няма пластини, ще може да си вземе срещу 10лв. И ще се дискутират ако има въпроси относно клуба и развитието му всички идеи ще бъдат обсъдени и разисквани.

 

Благодаря за изяснението , а ти си носи макарони и масло ,защото Доката още се хвали как е изял три паници от макароните на чичо Данчо :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Малеееееее, ако Дани е чичо - ние с тебе клоним към дядовци, бре!

Аз пък да досадя:

Колеги, не забравяйте за нашето благородно начинание с децата в Стара Загора! Средства никога не са излишни!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изяснението , а ти си носи макарони и масло ,защото Доката още се хвали как е изял три паници от макароните на чичо Данчо :icon_clap:

 

 

Стига си му бъркал понятията на детето... чичо ... :) Всички сме батковци и той го знае! :)

А макарони ще има! :) Стига да има гладни! :) :essen:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ха де! А на моите не им давам батко да казват, пък брат ми - чичосва ни тука! ааааааааааааа, брат, не може то тъй, младеем се още!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дотук за хижата наброявам около 10 човека... сега малко бързам - утре сутрин ще пусна повече инфо за хижата.

 

Светльо, ти защо се спотайваш... хайде с нас?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Както обещах - връщам се с кратък разказ за хижа "Планинарска песен". Това е една от най-отдалечените от мръсотията и суматохата на София хижа в района на Витоша. Пътят към нея е продължение от Златните мостове, като ентусиастите биха могли и да се разходят пеша оттам (с нормална крачка е на около 40-60 минути по еко пътека). Ако някой пътува сам, нека просто излезе от София по бул. България, в посока Бояна. Оттам само по главния път, докато не започне серпантината във Витоша. Следва едно Y-образно кръстовище, на което се поема надясно. Оттам няма повече отклонения, освен при едни скиписти, които по това време на сезона приличат на голяма тревна поляна, но там просто се придържате по павирания път, без да се отклонявате по някой кален макадан. Накрая пътят свършва при една площадка с каменен мост точно срещу вас. Минавате по него, отляво има една станция... продължавате напред, точно срещу вас ще има една хижа. Планинарска песен е веднага след нея, отляво на пътя. Всъщност пътят свършва там, така че няма накъде повече да отидете.

 

А сега малко по-конкретно за хижата. Тя е доста стара и я знаят предимно възрастни хора. Аз лично попаднах там случайно преди две години, като там се запознах със своята приятелка и от тогава редовно се разхождаме дотам, защото е невероятно красиво и спокойно. Хижата е на три етажа, като на първия етаж разполага с голямо общо помещение с маси и места за сядане, където може да се лудее и щурее (в умерени граници, все пак това е хижа, а не дискотека). Хижарите са много приятни хора и са ми приятели, така че винаги за всичко можем да се договорим с тях. Те си имат малка кухня на първия етаж и приготвят всякакви работи, като супички, палачинки, скара и други типични за една планинска хижа неангажиращи храни. Аз лично обичам да си нося месо за скара, тъй като отвън има условия и място където да бъдат изпечени. Може би е добра идея да вземем малко въглища за целта, ако ще правим подобни манипулации.

За дамите имам едно малко разочарование, а именно - тъй като все пак хижата е на близо 80 години, тоалетната вътре е само една, обща, при това е от типа "клекни и внимавай в дупката" без Румен Луканов. С банята ситуацията е същата, но ние все пак се качваме за една вечер, не за една седмица. Топла вода в този сезон мисля, че ще има, но не гарантирам, че ще е 24 часа.

Стаите са на горните два етажа, като има варианти с 3, 4 и 8 легла. Ще се постарая да взема стаи с по-малко на брой легла в тях, но не обещавам, че ще стане. Тоест - може да се наложи да се гушкаме една вечер, но смятам, че това по един неповторим начин ще ме сближи с Ечик и Роско ;) След мастика и ром, само това ще ни остане в живота - да спим заедно...

Като цяло хижата не предлага никакъв лукс, но е удобна, уютна и чиста... хижарите се грижат максимално за гостите си. Обикновено през уикенда, особено сутрин, около хижата става навалица от баби и дядовци, които трамбоват пеша нагоре-надолу. Както казах - тази хижа от много време е любима тяхна дестинация. В околността има много места, в които да се разхождаме - аз лично веднъж съм стигал до Черни връх оттам, като най-близкото е местността Конярци или Коньовици, не си спомням как точно се нарича.

Магазини няма в близост - тоест алкохоли, безалкохолни, храни за лична и масова употреба следва да се купят предварително. Носете си кърпа, сапун, подобни битови принадлежности... стаите са топли, ама то не е зима, за да има значение... настроението е добро, усмивките са налице, всичко останало е градска суета ;)

 

Цените на леглата последният път бяха 12лв на човек, но ще проверя отново да няма някаква промяна. Оставям и един линк със снимки от рождения ден на приятелката ми, когато бяхме горе. Снимките са от февруари месец и имаше над 2 метра сняг, но поне можете да видите как изглеждат нещата и вътре, и вън.

 

:link:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Като чета описанието на Стилян за хижата и май започвам да се навивам. Ама не щото на всички ще се наложи да се гушкат на едно място, ами щото подозирам че ще стане купон. Сериозна групичка се заформя. Пък и ще се съчетае мероприятието и с Рождения ден. :icon_thumbup:

 

Накрая да не се окаже, че има много желаещи - пък няма толкова места. И все пак до кога трябва да се потвърди ходенето, че да се мисли по въпроса.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

По принцип за хижа резервации не се правят... в смисъл - това не е хотел, а подслон все пак ;) Тоест - не мога да се обадя и да кажа "Всички места са за нас!". Принципът е, че аз им се обаждам и понеже се познаваме просто уговарям да запазят приблизителна бройка... нито капарирам, нито нищо ;) Работим на честни сини очи и мили думи ;) Така че - колкото-толкова! Ако няма места - в района на около 50м периметър има още две хижи, така че там 100% ще намерим места ;) Аз съм готов и в колата да си нанам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създаване...