Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Въпрос относно размера на джантите на Еclipse 1g


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, драмата е следната- харесах си джанти, но размерът им е 225/45/17.Имате ли идея при този размер дали гумите опират.Доколкото знам, като алтернатива на стандартния размер е и 215/45/17.Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Размерът на джантите е 17 цола. Това, което си писал са размери на гуми. Аз съм с такива джанти и гуми и не опират, предполагам и на 1 генерация ще са добре. Всичко зависи от ЕТ-то. Направо се разбери с продавача да ги сложиш за тест драйв и ще се види

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Размерът на джантите е 17 цола. Това, което си писал са размери на гуми. Аз съм с такива джанти и гуми и не опират, предполагам и на 1 генерация ще са добре. Всичко зависи от ЕТ-то. Направо се разбери с продавача да ги сложиш за тест драйв и ще се види

 

:sorry: исках да кажа 17 инчови джанти с този размер гуми (продават се комплект). Благодаря за отговора.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Тук има "сметалка" за отношенията в диаметрите на различните размери гуми, както и какви размери са подходящи за доста марки и модели коли.
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

17" да не кажа дори и 18", са идеалните джанти за еклипсето :). Лошото е, че ако сложим 18", ще се налага всеки месец покупката на гуми и изправянето на джанти. Идеални ще са ти тези джанти. И да качиш снимки после ей.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

17" да не кажа дори и 18", са идеалните джанти за еклипсето :). Лошото е, че ако сложим 18", ще се налага всеки месец покупката на гуми и изправянето на джанти. Идеални ще са ти тези джанти. И да качиш снимки после ей.

 

:good: Задължително!!! :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Игъл е с гуми 235/45/17 и с ЕТ 36 на джантите-отпред няма проблем,но отзад калника опира в гумата като возя хора.Иначе казано гумите стърчат навън с около 1-1.5см.Много е гъзарско. Ако сложиш по-твърди пружини няма да опират.Не,че има проблем сериозен,калника е заоблен,така че не наранява гумата.

Чувал съм,че колкото по ниско профилна е гумата,толкова по-напомпана трябва да е,за да се предпази джантата-моите са на 2.5 бара

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моят Игъл е с гуми 235/45/17 и с ЕТ 36 на джантите-отпред няма проблем,но отзад калника опира в гумата като возя хора.Иначе казано гумите стърчат навън с около 1-1.5см.Много е гъзарско. Ако сложиш по-твърди пружини няма да опират.Не,че има проблем сериозен,калника е заоблен,така че не наранява гумата.

Чувал съм,че колкото по ниско профилна е гумата,толкова по-напомпана трябва да е,за да се предпази джантата-моите са на 2.5 бара

 

Ами, аз съм с някакви лилави спортни пружини- с тях взех колата. Не са много твърди, не са и меки, но колата осезаемо е по-ниска от тези, които съм виждал със стандартните.Та това ми е притеснението, но в понеделник ще се види. :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти като сменяш цолажа на джантата слагаш по-ниски гуми според калкулатора за гуми и запазваш външния диаметър/тук нЕмаш грижи/.Грижата ти е дали новата джанта е с подходящо ЕТ за да не опира в амортисьора и съответно да не излиза навън.Ориг. джанта е с ЕТ+45.Ако сложиш подобна с по-широка гума има вероятност да опира отвътре.Ако е с ЕТ примерно +25 ще излезе гумата извън калника.Но ЕТ 35 и гума 225 ще е идеална.Само спази външния диаметър до поне 1 см. за да не бъркаш километража.Ориг размер на 1Г е 205/55/16 има и 15 цолови. 225/45/17 се равняват на 205/55/16 по диаметър.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ти като сменяш цолажа на джантата слагаш по-ниски гуми според калкулатора за гуми и запазваш външния диаметър/тук нЕмаш грижи/.Грижата ти е дали новата джанта е с подходящо ЕТ за да не опира в амортисьора и съответно да не излиза навън.Ориг. джанта е с ЕТ+45.Ако сложиш подобна с по-широка гума има вероятност да опира отвътре.Ако е с ЕТ примерно +25 ще излезе гумата извън калника.Но ЕТ 35 и гума 225 ще е идеална.Само спази външния диаметър до поне 1 см. за да не бъркаш километража.Ориг размер на 1Г е 205/55/16 има и 15 цолови. 225/45/17 се равняват на 205/55/16 по диаметър.

 

:good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еми, колеги т'ва е- грабнах ги. TENZO R Passion 5 - made in Japan. Ще я ''обуя'' с тях идния понеделник. Засега снимки на самите джанти :icon_rock: :

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=278106

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Здравейте, колеги. Ето и обещаните снимки:

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=282969

 

Параметрите на джантите "Тenzo-R Passion 5" (5 болта 17"), може да видите тук:

http://www.tenzoracingsports.com/main.php?page=wheels

 

Големи красавици има! Гумите са Bridgestone Potenza 225/45/17. С тази конфигурация нямам никакви проблеми- разстояние от вътрешната страна на задната гума до амортисьора- около 4 см ; разстояние от най-високата точка на гумата до калника- отзад 4-4,5 см , отпред 3-3,5см.Напомпах гумите до 2,5 атмосвери. Еми това е!

 

Благодаря на всички, които се интересуваха и писаха по темата!

Поздрави!

Жоро

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...