Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Преди месец си купих от Балкан Стар Outlander 2.4 MIVEC. За моя изненада въпреки 170-те коня няма никакво ускорение,с огромна мъка вдига над 120км/ч. Карал съм много коли и под и над 170 hp но толкова спънато нещо не съм карал,а не е тежък 1600кг. Казаха ми ,че е нормално за Японските джипове да са вързани в началото. Моят вече е на 3000км,забравих да добавя,че е автоматик. Моля споделете дали имате подобен опит и изживявания и какво мога да очаквам на татък? :icon_box:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега и ние караме такъв Outlander 2.4 Mivec с автоматична скоростна кутия! На мен в началото също ми направи впечатление , че сякаш не е истински 170 коня , но с времето се забелязва промяна! И нашия не е минал много километри и може би в това е разковничето-като стане на 10000 може би всичко ще си е на мястото!

И на мен ми се струва ,че не е много пъргав , но като влезе в обороти (към 3000) наистина се изтрелва - до тогава е някакси мудгав!

Друга причина може да е в това , че галиш педала за газта, защото и аз в началото само го докосвах и не вървеше , но забелязах , че има доста ход на долу и тогава наистина се забелязват 170-те коня!

Да се надяваме ,че с времето ще си променип мнението за тази кола!

Успех!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор. Газта я натискам здраво.Даже колите предишните ги продавам като станат 2-3 годишни защото се появявя дупка в ламарината под педала на газта(шегувам се). Не забелязвам никакво изстрелване нито на 3000,нито на 4000 оборота.Пробвах да го карам с лостчетата зад волана,също мъка,бучи напъва се тоя двигател,новсичко е някяк мноого плавно. Надявам се да се отпуши на 10000 км,надежда ми дава чувствителността на педала на газта от спряло положение,при лек допир отскача даже плашещо.И другото е добрия мощен звук на двигателя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах да я карам т.е. настъпвах я яко и на двата режима.Те могат да се сменят до 100км/ч така ,че може да се усети разликата,а такава няма,поне при бензиновия двигател е така.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Защо не говориш с представители на БС, може би те имат отговор или направо ще ти предложат да я закараш на сервиз. Все пак е в гаранция...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди месец си купих от Балкан Стар Outlander 2.4 MIVEC. За моя изненада въпреки 170-те коня няма никакво ускорение,с огромна мъка вдига над 120км/ч. Карал съм много коли и под и над 170 hp но толкова спънато нещо не съм карал,а не е тежък 1600кг. Казаха ми ,че е нормално за Японските джипове да са вързани в началото. Моят вече е на 3000км,забравих да добавя,че е автоматик. Моля споделете дали имате подобен опит и изживявания и какво мога да очаквам на татък? :icon_box:

Здравей,

лека корекция - собствено тегло на автомобила 2360 кг.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

лека корекция - собствено тегло на автомобила 2360 кг.

 

Бъркаш!

Двигател:

2,4 - 1585 кг. собствено тегло, 2290 - максимално тегло.

2,2 - 1700 кг. собствено тегло, 2410 - максимално тегло.

2,0 - 1660 кг, собствено тегло, 2360 - максимално тегло.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Бъркаш!

Двигател:

2,4 - 1585 кг. собствено тегло, 2290 - максимално тегло.

2,2 - 1700 кг. собствено тегло, 2410 - максимално тегло.

2,0 - 1660 кг, собствено тегло, 2360 - максимално тегло.

Грешката е моя, признавам.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...