Премини към съдържание

Помощ съединител


pdydy

Препоръчано мнение

Преди малко както си карах и спирам на крастовище и чакам колите,при което

натискам съединителя и тои си остна доло.Незнам какво стана,повдигнах го с ръка,но пак потъна и

не се вдига,стои си долу.Загасих,вкарах първа скорост и запалих направо с включена предавка

за да се махна от кръстовището.Отбих отворих капака да вида какво става.Нивото на течноста за

помпата бе под минимума,долях и започнах да помпя педала нагоре надоло с ръка,но ефект никъкав.

Прибрах се с мъки,пред блока започнах по обстоен преглед и установих че ми липсва част която свързва

помпата с скоростната кутия.Понеже незнам каква е точно тази част ще пусна снимки да ви я покажа,ако може някои да ми отговори какво ми липсва и дали може да се поправи.

 

http://img.data.bg/i.php?id=998976&ctrl_id=ud8hc5

http://img.data.bg/i.php?id=998990

http://img.data.bg/i.php?id=998993

http://img.data.bg/i.php?id=998999

http://img.data.bg/i.php?id=999006

 

 

Извинявам се за снимките,но незнам как да ги кача на саита.Моля някой да ме светни къкав ми е проблема.

Мерси предварително на всички.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда ти е паднало долното буталце, което ме хвърля в джаза въобще как е възможно :blink: . Ето тук има повече обяснения :link: по въпроса за ремонта, за съжаление само горната пома са ремонтирали и няма снимки на долната, но има информация за приблизителни цени.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда ти е паднало долното буталце, което ме хвърля в джаза въобще как е възможно :blink: . Ето тук има повече обяснения :link: по въпроса за ремонта, за съжаление само горната пома са ремонтирали и няма снимки на долната, но има информация за приблизителни цени.

Така като го гледам не е буталце, а просто цялата освобождаваща вилка на съединителя я няма! Което не мога да разбера как се е случило. И не в джаза ме хвърля, а направо в десет метрова яма!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно колега, но или си изгубил вилката на притискателният лагер, или се е счупила . сигурно ще се наложи сваляне на кутията. Не се опитвай да придвижваш колата на самоход, защото ако е счупена вилката на две, има голяма вероятност ,второто парче да е в кутията. Като я движиш така,може да я награби маховика, и познай какво става? Направо не ми се мисли. Дано да се е измъкнала цялата вилка,което е по- добър вариант. Успех при ремонта, и да не вземеш да се отчаяш от автомобила. Ти сигурно си първият случай в БГ. А при някои други марки, е доста често срещано явление. :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много неприятно колега, но или си изгубил вилката на притискателният лагер, или се е счупила . сигурно ще се наложи сваляне на кутията. Не се опитвай да придвижваш колата на самоход, защото ако е счупена вилката на две, има голяма вероятност ,второто парче да е в кутията. Като я движиш така,може да я награби маховика, и познай какво става? Направо не ми се мисли. Дано да се е измъкнала цялата вилка,което е по- добър вариант. Успех при ремонта, и да не вземеш да се отчаяш от автомобила. Ти сигурно си първият случай в БГ. А при някои други марки, е доста често срещано явление. :good:

:good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли си напредстава колко пари ще стува тази вилка.Аз писах на Мирослав но още не ми е отговорил.

Да питам и DJ-я задължително ли трябва да се сваля скоростната кутия за да се сложи тази вилка,и мног ли е сложна

тази процедура по слагането и.Мерси на всички които ми писаха,дано да не ви се случва и на вас,много е неприятно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли си напредстава колко пари ще стува тази вилка.Аз писах на Мирослав но още не ми е отговорил.

Да питам и DJ-я задължително ли трябва да се сваля скоростната кутия за да се сложи тази вилка,и мног ли е сложна

тази процедура по слагането и.Мерси на всички които ми писаха,дано да не ви се случва и на вас,много е неприятно.

Задължително е да се свали ск. кутия което директно влиза в ремонтите графа - "скъпи"............

Но това не е най големия ти проблем в случая ,по скоро проблема ти е дали ще се намери такава вилка, точно такава ,за този лагер, за тази япълка, и този размер на вилката.........понеже предполагам че е паднала вътре , това няма да е проблем( да търсиш нова ) но я огледайте внимателно за счупвания, пукнатини и кривини...........за да няма после пак сваляне на ск. кутия..........като свалите кутията, внимателно огледайте ябълката върху която лежи вилката, както и самото й легло ( на вилката) .....ако пропада по надолу ( като я наложиш в/у ябълката ще светнеш какво имам в предвид) тогава подложи шайба подходяща под нея ...........ако трябва я завари за да не падне пак ..............огледай внимателно и пъпките на вилката там където ляга лагера дали не са подбити ,ако са подбити , то вземи мерки за възтановяването й, тъй като ще ти "пропада" педала и става много неприятна за каране......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...