Премини към съдържание

Повреден йонизатор


Препоръчано мнение

Привет колеги, след проучване на въпроса относно филтрите на купето реших да почистя моя. Модификацията при мен е несменяем метален спираловиден филтър с йонизатор. Когато го разглобих направо се уплашех колко е задръстен. Предполагам не е пипан откакто е станала колата:(((. Металната решетка на йонизатора е накъсана цялата. Става въпрос за съвсем тънките метални телчета, другите метални ленти зад нея са здрави. Имам няколко въпроса, ще се радвам, ако някой ми отговори:

1. Продават ли се тези телчета, защото видях, че могат да се подменят. Рамката на която са монтирани може да се маха. Какви би им била евентуалната приблизителна цена, ако има колеги които се замимават с резервни части

2. При това състояние на системата, йонизаторът на климатика работи ли. На дисплея ми свети A/p постоянно, а при влажно време мига както трябва да си бъде. Незнам дали реално системата работи или просто си показва на дисплея така, но не йонизира нищо.

Благодаря ви!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не се е сблъсквал с този проблем?

Какво предназначение имат тези телчета? За финно пречистване на въздуха ли са? По тях протича ли ток?

Евективно ли работи системата, ако не се подменят?

Благодаря ви!

Надявам се някой да хвърли яснота на проблема ми!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не се е сблъсквал с този проблем?

Какво предназначение имат тези телчета? За финно пречистване на въздуха ли са? По тях протича ли ток?

Евективно ли работи системата, ако не се подменят?

Благодаря ви!

Надявам се някой да хвърли яснота на проблема ми!

Никой ли не може да даде пояснения за йонизатора?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пусни едно търсене за йонизатор... споменат е тук таме. Явно никой не го е ремонтирал...

С високо напрежение е и така йонизира въздуха - да е "по-лек" за дишане.

 

Отделна система е, мисля че не би трябвало да влияе на ефективността на климатика...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не се е сблъсквал с този проблем?

Какво предназначение имат тези телчета? За финно пречистване на въздуха ли са? По тях протича ли ток?

Евективно ли работи системата, ако не се подменят?

Благодаря ви!

Надявам се някой да хвърли яснота на проблема ми!

Телчетата са точно за това, по тях тече ток ,през които минава въздуха от вентилатора и така го йонизира.............

Проблем при теб може да бъдат две неща, или си с кофти филтър - може да е задръстен или т.н. или пък като махнеш филтъра след него по пътя на въздуха следва питата за парното или питата за климатика.............те може да са се задръстили и от там да мирише и/или да затруднява преминаването на въздуха............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Телчетата са точно за това, по тях тече ток ,през които минава въздуха от вентилатора и така го йонизира.............

Проблем при теб може да бъдат две неща, или си с кофти филтър - може да е задръстен или т.н. или пък като махнеш филтъра след него по пътя на въздуха следва питата за парното или питата за климатика.............те може да са се задръстили и от там да мирише и/или да затруднява преминаването на въздуха............

 

Йонизатора има в едната си част метални лентообразни елекроди мисля, че са 4 или 5 броя. По тях протича ток, защото имат метални пластинки, докато по металната мрежичка от много тънки телчета мислля, че не протича ток. Тя само се поставя в рамката на йонизатора, но няма от къде да дойде ток по нея, поне според мен. При мен тя е накъсана цялата. Въпроса ми е каква функция изпълнява тя. Дали да я подменям или да я оставя така. Елипсовидня метален филтър го почистих и в резултат на това определено духа вентилатора много по силно. Проверих в магазин за такава мрежичка, може да се достави след дълго чакане, но не сам на 100% дали ще стане. От магазина също не могат да ми кажат със сигурност, ако я поръчам, ако пасне добре, ако не ще си я имам :(. По схемата по която гледахме в магазина ми се струва, че има малки различия от това което видях при разглобяване.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Йонизатора има в едната си част метални лентообразни елекроди мисля, че са 4 или 5 броя. По тях протича ток, защото имат метални пластинки, докато по металната мрежичка от много тънки телчета мислля, че не протича ток. Тя само се поставя в рамката на йонизатора, но няма от къде да дойде ток по нея, поне според мен. При мен тя е накъсана цялата. Въпроса ми е каква функция изпълнява тя. достави след дълго чакане, но не сам на 100% дали ще стане. От магазина също не могат да ми кажат със сигурност, ако я поръчам, ако пасне добре, ако не ще си я имам :(. По схемата по която гледахме в магазина ми се струва, че има малки различия от това което видях при разглобяване.

Това е мрежичка а не телчета ......тази мрежичка има за цел само да предпазва от по едри боклуци да не влизат по нататък по въздуховода..........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Не се кахъри много. И аз минах по твоя път и след като не намерих такава, на рамката която остава, залепих мрежичка от стъклофибърна мрежа за изолацията в строителството.Тя е със същите размери на кутийките /около 5-6 мм/.Здрава е и вече около 2 години не се е скъсала.Нейната функция е само да задържа по-големите боклуци, за да не се задръсти йонизатора. В жабката има една жълта лепенка на която пише, че поне веднъж годишно трябва да се почиства системата. Аз го правя два пъти-на пролет и през есента. Има нужда-повярвайте ми! :icon_thumbup: Успех и дано да съм бил полезен :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...