Премини към съдържание

Резервоарче


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Имам едно запитване към вас.Скоро се сдобих с автомобил от любимата ми от доста време марка.моделът е Каризма,двигател 1.8 GLX 16v 85kw.Октомври 96 година производство.Въпросът ми е следният:Зад кутията с бушоните от страната на шофьора, под капака има едно малко резервоарче в което имам на дъното малко течност с неопределим за мен цвят.Предполагам,че именно там се сипва хидравличното масло за хидравличната уредба.Някой можели д ами каже със сигурност за какво служи това резервоарче???

 

Благодаря предварително

 

С Уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам едно запитване към вас.Скоро се здобих с автомобил от любимата ми от доста време марка.моделът е Каризма,двигател 1.8 GLX 16v 85kw.Октомври 96 година призводство.Въпросът ми е следният:Зад кутията с бушоните от страната на шофьора, под капака има едно малко резервоарче в което имам на дъното малко течност с неопределим за мен цвят.Предполагам,че именно там се сипва хидравличното масло за худравличната уредба.Някой можели д ами каже със сигурност за какво служи това резервоарче???

 

Благодаря предварително

 

С Уважение

С.Илиев

Там са ти хидравличните помпи на съединителя, щом течността е черна или мръсна, значи трябва да се направи профилактика на амбриажните помпи за да не останеш някой ден без съединител...........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията!!!!

Следващият ми въпрос е какво хидравлично масло да взема и как или каде мога да я направя тази прфилактика.Във Варна не мога да намеря човек който да се наеме.

 

С Уважение

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията!!!!

Следващият ми въпрос е какво хидравлично масло да взема и как или каде мога да я направя тази прфилактика.Във Варна не мога да намеря човек който да се наеме.

 

С Уважение

С.Илиев

Еми..............в София ела и ще го оправим.......... :D Сега сериозно - ако течността е намаляла (т.е. ако е паднала под макс. ) то това значи че има теч ....ако е така ,щеш нещеш скоро ще имаш проблеми със съединителя............ако обаче е на макс. но те притеснява че е черна течността, то тогава все още нямаш течове и ще изкара по дълго време ..........не сменяй течността и в двата случая без да си направил ремонт на помпите, тъй като ще се прецакаш и само ще ускориш проблемите .......... :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Имам едно запитване към вас.Скоро се сдобих с автомобил от любимата ми от доста време марка.моделът е Каризма,двигател 1.8 GLX 16v 85kw.Октомври 96 година производство.Въпросът ми е следният:Зад кутията с бушоните от страната на шофьора, под капака има едно малко резервоарче в което имам на дъното малко течност с неопределим за мен цвят.Предполагам,че именно там се сипва хидравличното масло за хидравличната уредба.Някой можели д ами каже със сигурност за какво служи това резервоарче???

 

Благодаря предварително

 

С Уважение

С.Илиев

Колега, Dj Tymbi е напълно точен с отговора си! Това е резервоарче за съединителя... И съвета от мен: ако имаш възможност сменяй помпичките(особено ако ти е паднало нивото на течността) понеже на мен преди 2 седмици заради тях ми отказа съединителя и трябваше колегата Viper да идва да ме дърпа (за което много му благодаря)

П.С. И да ти е честита новата придобивка!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много за изчерпателната информация!!!!

Ако някой зане каде във варна могат да ми ги орпавят или сменят помпичките да каже!!!!

Ако ли не,аз скоро ще идвам във Стара Загора ако някои от там може да ме насочи ще съм му задължен!!!!

 

Поздрави от Варна

С.Илиев

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И най-важният въпрос забравих да попитам!!!!

Колко средства трябва да отделя от скромният ми бюджет,за тази интервенция????

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 6 месеца ...

Някой да знае как се отваря резороарчето за спирачната течност - има ли някаква тънкост, или просто аз не мога до го отворя ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае как се отваря резороарчето за спирачната течност - има ли някаква тънкост, или просто аз не мога до го отворя ?

За коя спир. течност? За спирачките или за съединителя? или с други думи - по малката капачка или по голямата ?

Предполагам че става дума за по голямата, защото съм имал доста случаи където да не мога да ги развия с ръка, поради простата причина че е залепнало...........в такъв случай най добре е капачката да е увиеш с парцал и с гаргите да я хванеш и да я отвиеш.......парцала е за да не нарани капачката с гаргите като я стиснеш и внимавай как я стискаш - не силно.................

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, май при мен е залепнало, но все пак да питам преди да тръгна да прилагам силови методи и после да търся ново резервоарче.

 

Edit:

Бях малко по-брутален и ползвах тръбен ключ :spamer:

 

Има течност почти до максимума и е бистра, но отзад до задната дясна гума най-вече се чува един шум като от спукана гума.

Единия вариант беше да има нещо на спирачките и да няма течност, другия за който се сещам е бензиновата помпа и май имат и по една тръбичка която се връща в резервоара (ама незнам), така че някакви идеи има ли ? :icon_n_lamo:

Редактирано от valboss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...