Премини към съдържание

Командировка до Солун


Препоръчано мнение

Роско, съгласен съм с две ръце с написаното от теб... исках само да те попитам - дай някаква по-конкретна цена за къмпинга - в какво спахте, колко човека, колко струваше. Че така с условности по-евтино/скъпо не става ясно :)

 

А и още нещо:

3. Движете се със скоростта на колоната, ако спазвате всички ограничения сте опасни за движението и себе си

Защо като спазвам съм опасен? Тоест - ако нарушавам, безопасен ли съм :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ми да, опасен си! Движението там си има определен ритъм, почти всички карат с еднаква скорост. Ако един кара по-бавно се получава напрежение, изпреварвания, засичанки, каквото се сетиш! Като влезеш в колоната, движеща се с равномерна еднаква скорост - спазваш си дистанцията, не намаляш, ускоряваш, просто е като течението на река, всички се движат еднакво (е, почти всички). А и ограничение 70, а ти караш с 90 - какво толкова?

 

Относно цените на къмпинга - за двама души, едно дете, палатка и кола ни взеха 14.65 Евро на ден. Без детето ще ви е някъде 12, трябва да проверя, но е някъде там. И това е цената за ниския сезон, има малко повишение след 15.06. обикновено.

Къмпингът е добре уреден, всяка палатка/каравана си е в отделно "сепаре", от трите страни в храсти и дървета, зеленина и сянка - дал Бог. Плажът им е на малки камъчета, смесени с пясък. В морето е същото. Може да е било случайно, но нещо не се изкефих на водата, но също така е вероятно да се дължи на неимоверните количества пухчета от тополите.... или сутрешното ми настроение....

Намерих прекрасни, приказни къмпинзи, доста по-скъпи - 20-25 Е на ден за двама, още по-лошото е, че няма читав супермаркет наоколо, а на ресторант - трудно се издържа. Пък и при мен гърлата са много, а и бирата се лее....

За първия къмпинг - има на 2 км евтин супермаркет, откъдето можеш да си закупиш всичко. Има и такъв срещу къмпинга, но там цените са различни. Справка - бирата в единия е от 35 до 50 цента, а с другия е ок 1.10Е.

Забравих да кажа за името на къмпинга - Аспровалта. Намира се между Солун и Кавала, близо до устието на Струма. Имало и друг на няколко км от този, но да си призная ме домързя да го търся, а и пристигнах късно.

П.П. И други колеги ходят по къмпинзи в Турция и Гърция, да вземем да си спретнем една темичка тук ли? Цени, условия......

 

Сега изчезвам от работа, ако някой не я пусне темата другаде - ще я отворя аз - довечера или утре - да се знаем кой къде и как почива....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...