Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна на крушка H7 на колт Z30


mt58

Препоръчано мнение

Колеги,каква е схемата за смяна на крушка H7 на колт Z30,отваря се капачето над колелото и там се бърка с напипване,няма видимост и е много тегаво ,да се извърши манипулацията,имам чувство че ще се счупи нещо.Има някаква пружинка отдолу,която не знам накъде да натисна,та да освободи старата крушка.Ако има някъде снимка на фара отзад,ще бъда много благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз на колта на жената ги смених от горе даже :) Имам едно инструментче, дето се разтяга като антена, и завършва с огледалце ;) Ако бяхте от Варна, щях да ви направя демонстрация :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ето едно видео за смяната.

Много тегава история е смяната на крушките на колта. 

 

За удобство, ако ти е под ръка крика може да повдигнеш предницата за да се отвори повече място за работа при смяната и да завъртиш леко волана за да влезе предната част на гумата навътре.

След монтажа, при затварянето на капачките внимавай да са добре затворени, че бях си изгубил някъде по пътищата капачето на подкалника.

Също така важна е и посоката на издатината на цокъла на крушката, че аз като сменях за първи път крушка съм се опитвал да монтирам крушката завъртяна на 180 градуса и се чудех защо не може да я монтирам. :icon_doh:

 

Успех.

Редактирано от sunnyboy115
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...