Премини към съдържание

Ламбда-та или...?


tef4o

Препоръчано мнение

Оня ден забравих, че не съм с шатъла и ударих меката връзка на лансера. И май малко я прецаках, в смисъл, че започна да бучи повече и като че ли се е сцепила леко накрая.

И в близките десетина дни няма шансове да го оправя :(

Тъпото е, че започна да ми "причуква аванса" и то при форсиране на празен ход, а на другия ден ауспуха стана черен като на икарус.

 

Не мисля, че съм ударил ламбда сондата, но възможно ли е сцепеното на ауспуха да оказва някакво влияние и да я лъже?

Катализатора е изкормен отдавна, но не съм имал проблем с това досега... не, че го имам тоя лансер от 100 години де :)

 

Ако някой знае читав сервиз за диагностика (тоест проверено и доказано, че са чували за Мицу) в Стара Загора или Шумен, ще съм благодарен за информацията.

 

4G92, '95

 

П.П. сега видях, че все пак съм закачил леко и картера, :icon_censored: загубените пътища :icon_censored:

Започвам да се чудя дали ремъка не е прескочил зъб.... дано издържи още 2-3 дена :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко едно другарче ми се обади да ме избъзика за ремъка, та уточнявам да не се отплесваме после:

при рязко спиране на колелата на водещия мост (ами... например як удар в гадна дупка!) по време на движение се получава зверско претоварване на цялата система двигател-съединител-трансмисия. При по-високи обороти инерционните моменти на отделните детайли съответно са по-големи и последствията са непредсказуеми.

 

преди 7-8 години в Румъния съм късал верига (!) от подобна ситуация, преди няма и шест месеца на една дупка в Ришкия проход ми се прецака обтягащата ролка на Шатъла+2 зъба прескочени. Изкъртените джанти, гуми и шарнири въобще не ги споменавам...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах около седмица и няколко дена със скъсана мека връзка и освен бученето нямаше други проблеми...

хубаво беше че за около 50 лв си я оправих уж с качествена връзка и отново се възцари спокойствие и тишина :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такааа... май ламбдата ми е последна грижа.

Лагера на главината на сол

Единия тампон на сол

Шарнира на сол

Картера...почти на сол

Гърне и мека връзка

Джантата и гумите и без това си бяха за смяна...

 

Най-тъпото е, че след няколко часа дупката я бяха запълнили. Ама като има да става... :icon_crying:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...