Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Митцубиши Аутлендър 2.4 ,2008г. смяна на автоматична CVT с ръчна скоростна кутия


Препоръчано мнение

Здравейте, 

От около 2 години ползвам автомобила , но след не навременна  смяната на маслото на автомата и дърпане на ремарке,  дава грешка и работи в авариен режим, която ту се появява , ти изчезва. След смяната на маслото , няма съществени подобрения. При диагностиката се оказа, че е необходим ремонт на стойност около 3500-4000 лв.Тъй като наскоро направих основен ремонт на двигателя , съм решил да продължа да ползвам автомобила , но с ръчна кутия , за да си дърпам ремарке.Вълросите  ми са дали някой е правил това и от какъв двигател става ръчната скоростна кутия . Номер на двигателят е 4B12AR1462, номера на рамата е JMBXTCW5W8Z004210

Редактирано от vanko_panaiotov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

За да стане това, трябва да намерите кола донор....от него ще ви трябват следните части...

Скоростна кутия ,съединител, маховик,амбрязна помпа и лагер помпа,тампон на ск. к-я,планките към него,жилата на ск. кутия,полуоските лява и дясна...

В купето - педалите долу на шоф. място,конзолата на ск. лос и скоростния лост,барче, патронника( защото на А/Т кутията има жило за закл.),целия имобилайзер + ЕКУ-то на кутията и на мотора.....освен това и АБС модула ( защото са различни ) и скоростомера ще трябва да прехвърлите АБС преден ляв датчик към датчика на скоростомера на ръчната кутия....Освен това ще трябва да смените и два контура на ел. инсталацията( различни са ) и освен това ще се наложи да я преправяте.....

Освен всичко друго ,има и много работа по това изпълнение,което не знам кой ще се наеме да го прави по вашия край без да изпатка нещо.....буквално колата се разглобава цялата....табло ,седалки ,мокети ,централна конзола, скорости....Според мен не си заслужава тази интервенция, по добре продайте тази така ,макар и да е на загуба, и си вземете друга отколкото да правите това, с неясна цена и резултат....

 

 

Редактирано от DJ Tymbi
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имам CVT кутия точно като твоята от ударена кола. Ако решиш - пиши.

2700A170, W1CJA-1-1AZA

https://www.olx.bg/d/ad/cvt-kutiya-za-mitsubishi-outlander-2-4-CID1243-ID99D9l.html

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, BAlexandrov said:

Имам CVT кутия точно като твоята от ударена кола. Ако решиш - пиши.

2700A170, W1CJA-1-1AZA

https://www.olx.bg/d/ad/cvt-kutiya-za-mitsubishi-outlander-2-4-CID1243-ID99D9l.html

А, твоята  нали я правихме?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Е да де, но намерих резервна да имам. Моята, ремонтирана, работи, така че резервната вече може да послужи на друг :) 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, BAlexandrov said:

Е да де, но намерих резервна да имам. Моята, ремонтирана, работи, така че резервната вече може да послужи на друг :) 

...ааа,изчакай да мине гаранцията че тогава я продавай...:giggle::tooth:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...