Премини към съдържание

Сваляне на главина


Препоръчано мнение

Днес се оптах да сваля главината на предно колело на Колт 86 година за да гресирам ,но не можах!!!!!!!!!!

Отвих централната гайка, свалих спирачния апарат и си останах с недоумението защо не мога да го извадя от шлиците на полуоската?

Още повече ме озадачава факта че спирачния диск е зад главината и това означава че и той се сменя ..........ами много трудно!

Ако някой може да помогне с "акъл" и опит ще съм благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

;) сваляш всичко, правил съм го 2-3 пъти това упражнение - смяна на каретата и веднъж на лагер. Така че успех - работата е за около час - час и половина, аз лично видя зор само с отделянето на шарнирния болт но с големия чук нещата си идват на мястото.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи трябва да отделя от амортисьора и от носача , а след това как се измъква лагера за да се гресира?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не каза какъв точно ти е Колта, ако е като моя лагера се състои от 2 части, избива се (при мен единия път се наложи с преса), имаше и някакви семеринги мисля там. Не знам дали си струва да се сваля и само да се гресира (предполагам че вие), варианта е смяна с нов, не е толква скъп (преди 2-3 години беше 50-на лева).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, лагера се сваля от главината за да се сменява, а не за да се смазва.

Ако нямаш проблеми с него не го бъзикай, че ще стане лошо после.

Ако пък имаш вече проблем с него, той няма да се оправи със смазване.

Избива се най-лесно със преса защото най-вероятно е още фабричния :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...