Премини към съдържание

Oбслужване на Spаce Star


Препоръчано мнение

Здравейте !

Това ми е първия пост в този форум защото скоро се сдобих със Space Star 1.9 DID

Обаче имам проблем , защото нямам никакво ръководство за обслужване и не мога да намеря никъде .

Знам че трябва да се смени ангренажен ремък и ролки на 100 000 . Тя е на точно толкова . Ходих в един сервиз . Искат ми 330 лв за ангренажен комплект и работата . Нормална ли е тази цена ? И понже тук всички са собственици на Mitsubishi , препоръчайте ми добър сервиз във Варна , като имате предвид че двигателя е на Рено . Посъветвайте ме и какво още трябва да сменя .

 

Благодаря предварително за съветите :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

Това ми е първия пост в този форум защото скоро се сдобих със Space Star 1.9 DID

Обаче имам проблем , защото нямам никакво ръководство за обслужване и не мога да намеря никъде .

Знам че трябва да се смени ангренажен ремък и ролки на 100 000 . Тя е на точно толкова . Ходих в един сервиз . Искат ми 330 лв за ангренажен комплект и работата . Нормална ли е тази цена ? И понже тук всички са собственици на Mitsubishi , препоръчайте ми добър сервиз във Варна , като имате предвид че двигателя е на Рено . Посъветвайте ме и какво още трябва да сменя .

 

Благодаря предварително за съветите :)

И на мен ми е първо включване във форума, но преди да се включа съм прочел всичко което ме интерисува. Ако цениш труда на останалите първо прочети всички теми. Всичко важно е вече написано и след това питай.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е първо включване във форума, но преди да се включа съм прочел всичко което ме интерисува. Ако цениш труда на останалите първо прочети всички теми. Всичко важно е вече написано и след това питай.

Просто ми оказа неоценима помощ . Благодаря то от все сърце . Абе ако всичко беше написано хич нямаше и да питам .Аман от такива разбирковци , които са прехвърлили 3 мнения и вече дават толкова компетентни отговори . Ами като не можеш да отговориш по добре си мълчи . Имам конкретен въпрос за специфичен модел , двигател и цени . Това е форум все пак. Който може и има какво да сподели и има някаво мнение ще помогне . Като толкова си се изучил отговори на въпросите . Дай да видим ръководството дето си го намерил ? Кажи за какви цени си сменил ангренажен комплект на Space Star 1.9 DID ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Прочети Библията , Под игото , цялата народна библиотека и след това питай тука щото такива са правилата на зубрачите , ако не ти харесва , надявай ся някой по разбран да ти прочете съобщението .

За съжаление нямам си представа от това за което питаш, но моля ако някой знае да пише или да прати "линк" а не да философства и да казва да се чете, че аман от такива професори.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

не знам дали ще от полза поста ми на някой , защото съм пълен лаик , но информативно за сравнение може и да стане.

Смених ремъка и ролката за 210лв . 140 лв за матариялите и 70 лв труд . Ремъка е същата марка като оргиналния , но убийте ме не мога да си спомня как се казваше :) Смених и маслото филтъра за 66лв като сложих полусинтетика 10W40 на ELF . Пое 3.5 литра , като ми остана литър и нещо защото тубата беше 5 л. Сега ми остана за доливане :) Цената включва и 5 лв. за смяната което си е направо символично на фона на мацотенето дето можеш да го сътвориш в къщи :) Исках да сменя и горивем филтър , но нямаха там. Дали да ходя да търся или да си трая засега ?

Та това е засега. Нямам намерение други харчове да правя засега . Дано и не се налага .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте !

не знам дали ще от полза поста ми на някой , защото съм пълен лаик , но информативно за сравнение може и да стане.

Смених ремъка и ролката за 210лв . 140 лв за матариялите и 70 лв труд . Ремъка е същата марка като оргиналния , но убийте ме не мога да си спомня как се казваше :) Смених и маслото филтъра за 66лв като сложих полусинтетика 10W40 на ELF . Пое 3.5 литра , като ми остана литър и нещо защото тубата беше 5 л. Сега ми остана за доливане :) Цената включва и 5 лв. за смяната което си е направо символично на фона на мацотенето дето можеш да го сътвориш в къщи :) Исках да сменя и горивем филтър , но нямаха там. Дали да ходя да търся или да си трая засега ?

Та това е засега. Нямам намерение други харчове да правя засега . Дано и не се налага .

 

Здравей и честита :mitsu-smiley: придобивка, горивния филтър е хубаво да се смени. Още по вече че не знаеш кога за последно му се е случвало това, а пък на твоя двигател дюзите му са доста по прецизни и всякакви боклуци от недобре филтрирана нафта ще има сериозни последици. Също и въздушния филтър, редовната му смяна е препоръчителна за да не ти гори по вече. А иначе ти с кой точно двигател ти е колата - с 102 к.с или 116 к.с.

Може да погледнеш тая тема за ръководство, тези мотори се поставят и на Каризма, http://www.mitsubishibg.com/forum/index.php?showtopic=582

 

Колеги не се обиждайте за това че е хубаво да се по търси и чете предварително. Идеята е в края на краищата да не се пускат безсмислени теми и такива който вече са обсъждани.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за съвета . Сега ще разгледам за каризмата . Двигателя е 102 к.с и значи по всяка вероятност е такъв какъвто поставят на Каризма .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 година ...
Много благодаря за съвета . Сега ще разгледам за каризмата . Двигателя е 102 к.с и значи по всяка вероятност е такъв какъвто поставят на Каризма .

Здравейте, налага ми се да сменям ангренажен ремък на Space Star 1.9 DID 102к.с.Исакм да ви попитам задължително ли трябва да сменям и водна помпа, защото така ми казаха от сервиза.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, налага ми се да сменям ангренажен ремък на Space Star 1.9 DID 102к.с.Исакм да ви попитам задължително ли трябва да сменям и водна помпа, защото така ми казаха от сервиза.
А това първа смяна на ремъка ли е?.... В смисъл, знаеш ли на какви километри е колата, и дали до сега е сменяна помпата......
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Незнам със сигурност кога е сменян.Преди около 3000км съм купил колата.От автосалона ми казаха, че са сменили ремък, ролка, дори споменаха че и водната помпа са сменили.Сега, от няколко дни започна да се чува някакъв шум, като виене на лагер. Най силно се чува в купето отпред, от дясно, най вероятно защото е тихо в купето.Освен този шум, от водната пома се чува просвирване и като гледам корпуса и не ми изглежда да е сменяна.Всичко това ме навежда на мисълта,че може и да не е сменян ремък.За да съм сигурен реших да го сменя.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Направо си сменяй тогава и ремъци и ролки и водна помпа.......Не и вярвай на тези от салона, че после много боли.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса, ми беше, дали трябва да се сменя задължително водна помпа при свсяка смяна на ремък.Помпата от ангренажния ремък ли се върти?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса, ми беше, дали трябва да се сменя задължително водна помпа при свсяка смяна на ремък.Помпата от ангренажния ремък ли се върти?
Ами щом веднъж е сменена и не е оригиналната заводска, най добре е да се сменя заедно с ремъците, защото не може да изкара два ремъка....

Така че ако и прескочиш смяната, после ще трябва отново да се разглобява, и работата е същата като за ремъка....Защо да плащаш ща работа.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Да, видях в аутодатата,че водната помпа се върти от пистовия ремък.Това означава, че при смяна на ангренажен ремък трябва да се сменя и пистовия.Така ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кой производител на ремъци ми препоръчвате и къде бих го намерил?

От Пловдив съм.

Или оригинален по ОЕМ от Ратола, или КОНТИТЕХ или ГУДИЪР....Хубав Гудиър има до Викиват, точно на ъгъла има едно магазинче за водни съединения и ремъци.......СЕКФОМ ЕООД-тел№ 649742

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...