Премини към съдържание

Защо ми пуши лансера


good men

Препоръчано мнение

Моля Ви за съвет.Притежавам Лансер модел 1989 г-с двигател 4G15 бензинов с 1500 см.куб.От скоро забелязах че лансера ми гори масло/започна да го губи/.Някой може ли да ми каже на какво се дължи това.Ако сменя гумичките на клапаните ще се оправи ли или двигателятплаче за основен ремонт.Иначе колата ми върви отлично ,нямам проблеми с нея.Колко ще ми струва ремонта на гумичките ако реша да ги сменя или на двигателя.Къде мога да видя схемата на клапаните и разположението на тези гумички.направо съм се паникьосал от тази работа.Много въпроси зададох но моля да ми простите за това и аконякой знае нещо по тези въпроси мобя да го сподели във форума.Благодаря предварително

post-1714-1197319003.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моля Ви за съвет.Притежавам Лансер модел 1989 г-с двигател 4G15 бензинов с 1500 см.куб.От скоро забелязах че лансера ми гори масло/започна да го губи/.Някой може ли да ми каже на какво се дължи това.Ако сменя гумичките на клапаните ще се оправи ли или двигателятплаче за основен ремонт.Иначе колата ми върви отлично ,нямам проблеми с нея.Колко ще ми струва ремонта на гумичките ако реша да ги сменя или на двигателя.Къде мога да видя схемата на клапаните и разположението на тези гумички.направо съм се паникьосал от тази работа.Много въпроси зададох но моля да ми простите за това и аконякой знае нещо по тези въпроси мобя да го сподели във форума.Благодаря предварително

Ами вероятно го гори..............има ли течове отвън??? омаслен ли е мотора, дали е прясно омаслен или ???

Има начин да се разбере дали са гумички на клапаните или маслен сегмент на някой цилиндър буталото - става като се замери компресията и след това с малко масло във всеки един цилиндър , по този начин ще се разбере.............смяната на гумичките и вобще цялата опреция ще и струва поне 120-150 лв. ако не и повече.............

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Някъде по темите имаше следния линк:

http//jdmfsm.info/Auto/Mitsubishi/Colt_Mirage_Lancer/

 

ще намериш всичко и за разположението и за ремонта на клапаните. BTW, колко масло ти се губи? Щото ако е по-сериозно, няма да е само до гумички. Нищо страшно де :) Само ако търсиш майстори, гледай, да не са някои "жигуладжии" и да са чували за неща като момент на затягане.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...
  • преди 1 месец ...

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...