Премини към съдържание

Колани


Bihito

Препоръчано мнение

Здравейте,

имам проблем с коланите.

Значи наскоро забелязах че изобщо не работят :icon_hmm: дърпам рязско и никаква реакция и на 2-та предни колана!

реших че нещо механизмите са се прецакали и разглобих там мястото за да стигна до механизма и какво да видя - някакви жици и има нещо като капсула и е нещо като електроника и останах доста изненадан.

Та въроса ми е какво да правя? Давайте идеи че така без колани не е приятно може и да ме спрът от движение ако разберат от КАТ пък и за безопасността е добре да си работят.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти за информацията миро!

Само незнам от каде да намеря втора употреба и ако може да ми кажеш цена на новите ще съм благодарен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А буксите на тези патрончета закачени ли са, има предвид всяка букса си е на мястото, а лампата за SRS-а свети ли. Ако е удряна колата и не са сменени коланите, то тогава трябва буксата да е откачена, и наи вероятно по някакъв начин да е заблудена централата че всичко е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А буксите на тези патрончета закачени ли са, има предвид всяка букса си е на мястото, а лампата за SRS-а свети ли. Ако е удряна колата и не са сменени коланите, то тогава трябва буксата да е откачена, и наи вероятно по някакъв начин да е заблудена централата че всичко е наред.

 

Явно когато е станал удара са се задеиствали аирбеците и от там и коланите и понеже ми е сменян волана сирурно е станало точно така както спомена ти.Явно е заблуден компютъра защото индикацията за SRS изгасва след подаване на контакт. Иначе буксите на коланите са закачени.Ще търся втора употреба колани от някоя морга и така ще е...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде се разбърза да купуваш. Нали имаше и проблем с колата, светкаше ти лампата. Така че ако идеш на диагностика, прочетете и SRS-а, виж какво става там какви грешки записва и т.н. Пък тогава ако е непоправимо положението ще търсиш да купуваш. Щом буксите са закачени и лампата светва и гасне както трябва, може би всичко да е наред.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Къде се разбърза да купуваш. Нали имаше и проблем с колата, светкаше ти лампата. Така че ако идеш на диагностика, прочетете и SRS-а, виж какво става там какви грешки записва и т.н. Пък тогава ако е непоправимо положението ще търсиш да купуваш. Щом буксите са закачени и лампата светва и гасне както трябва, може би всичко да е наред.

 

Може и да си прав.Ще потърся къде правят диагностика и ще мина от там, после ако има нещо ще се посъветвам с вас отново.

Мерси!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 5 месеца ...

Нормално ли е SRS да светва за 5 секунди при палене на колата и след това си гасне,аз до колкото збан тества електрониката по колата и датчиците и гасне ако няма проблем.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...