Премини към съдържание

От разсеяност си "изпуснах" акумулатора


todormitew

Препоръчано мнение

Здравейте, колеги. Понеже в Ратола ме наплашиха с разни самообучения и т.н. на компютъра на колата ако дори съм дадял ток на някой, та да ви питам колко главоболия ще си навлека ако си сваля от колата и си заредя акумулатора :icon_hmm:

Ще се радвам на отговора и на Milen_z, понеже го смятам за капацитет в областта

Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сваляй няма да имаш проблеми. За всеки случаи после при закачането на акумулатора направи следното. Даваш за една секунда на контакт, и махаш контакта, чакаш 15 сек. и после палиш. След като запалиш остави я да поработи на място 4-5мин, да смени режимите (ще разбереш по промяна в оборотите). Така се стартира процедурата по самообучение, макар че при Каризма с механично управление на дроселовата клапа (т.е. с жило) не е нужно, но все пак.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина нямах проблеми, даже не знам защо се бях ушашкал, ама..... нали ми е още нова и мила......

Само часовника ме ядоса, че се свери с 1 час напред, ама ще видим тая работа.....

Някой данеби случайно да има книжка да видим какво пише за тези касетофони? :icon_hmm:

post-1462-1194426411.jpg

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Наистина нямах проблеми, даже не знам защо се бях ушашкал, ама..... нали ми е още нова и мила......

Само часовника ме ядоса, че се свери с 1 час напред, ама ще видим тая работа.....

Някой данеби случайно да има книжка да видим какво пише за тези касетофони? :icon_hmm:

post-1462-1194426411.jpg

Каква беше последователността на клемите ( + -) при сваляне и закачане на акумулатора.Кое беше първо

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

по принцип знам, че винаги "-" се сваля първо

дори ако се наложи да сваляш само еднта клема то тя е "-"

после съответно го свързвш последен

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мене трябваше да си оправям часовника(което не е болка за умиране) ама и радиото беше кодирано и аз незнаех кода,та го разкодираха после

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...