Премини към съдържание

И на мен ми светна Check Engine...


Celeborn

Препоръчано мнение

Здравейте колеги.

 

Вчера след като измих колата, при първото палене (веднага след "душа") ми светна check engine лампата и си остана така. Карах около час, но не усетих нищо нередно. Самото миене си беше напълно нормално, при моторът не е влизала особено много вода, или не повече от колкото при всеки друг път.

Също така мих спирачките, т.е. мръсотията там, но и това правя винаги... споменавам го, защото единственото което може би усетих (или просто си въобразявам) е, че педалът на спирачките е една идея по-твърд...

 

Моделът е Space Star 1.3, 2000г.

Страх ме е да карам така, а в събота ми предстои пътуване и се чудя къде мога да отида, за да се направи диагностика набързо (т.е. да не трябва да оставям колата) и да се види кой датчик праща сигнал за проблем.

 

Мерси.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

 

Вчера след като измих колата, при първото палене (веднага след "душа") ми светна check engine лампата и си остана така. Карах около час, но не усетих нищо нередно. Самото миене си беше напълно нормално, при моторът не е влизала особено много вода, или не повече от колкото при всеки друг път.

Също така мих спирачките, т.е. мръсотията там, но и това правя винаги... споменавам го, защото единственото което може би усетих (или просто си въобразявам) е, че педалът на спирачките е една идея по-твърд...

 

Моделът е Space Star 1.3, 2000г.

Страх ме е да карам така, а в събота ми предстои пътуване и се чудя къде мога да отида, за да се направи диагностика набързо (т.е. да не трябва да оставям колата) и да се види кой датчик праща сигнал за проблем.

 

Мерси.

Чек-а ли ти светна или АБС лампата?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хммм.......значи нещо се е разкачило по мотора или пък не дава добре контакт............след като след автомивка ти е светнало............. :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес я оставих да работи час и нещо с отворен капак, но лампата не загасна. Слагам я в отопляем гараж до сутринта с надеждата ако проблемът е вода, която прави късо някъде (най-логичното нещо ми се струва, щом светна веднага след миене) да изсъхне добре всичко...

 

Ако проблемът продължи, къде мога да отида за бърза диагностика в петък (просто да се види кой датчик сигнализира), защото в събота имам важно пътуване, което няма как да отложа, а не ми се иска да търся друга кола...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Такааааам... топлият гараж нямаше ефект (или може би имаше), но на половината път към Благоевград лампата изгасна :) Явно е дало късо някъде с водата при първото палене след миенето и грешката е останала в компютъра известно време... или поне така си мисля.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...