Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Ще ставам един от вас


Dead man

Препоръчано мнение

Здравейте на всички!!!!

сега карам пежо 106 и съм член на форума на пежо бг.

но смятам в скоро време да стана един от вас-гордите притежатели на най-добрата марка в япония.... :mitsu-smiley:

спрял съм се на галант 2000 тди-на външен вид е супер (почти ),вътре е добре,но днес го запалих и има неща който ,малко ме притесниха-така че ви моля за помощ...

първо-доста дълго подгряват свещите и след като спря да свети датчика,завъртях ключа и доста го задържах преди да запали колата...това нормално ли е?

второ-след като запалих,натиснах съединителя и имаше промяна на звукът идващ отпред-беше различен при натиснат и не съединител...това за мен е е нормално-лагер ли е или помпата на съединителя или нещо друго...

трето-при пежото ми скоростите влизат меко и нежно,но при галанта малко трудно,особенно 4 та-така ли си е по принцип или не...

какво друго да гледам и да внимавам при избора ми ????

взех и вина на колата,ако може някой да ми помогне с разгадаването му-JMBSNEA6AXZ000360

галанта който съм си избрал как е като кола-ако може някой с такава да ми каже преки впечатления ще съм му много благодарен...

благодаря на всички предварително отговори и помогнали при избора ми :icon_thumbup: :icon_thumbup:

като я взема (стига да е тази ) идвам на някоя среща и ще почерпя подобаващо и ще се отблагодаря за помощта на всички :icon_clap: :icon_clap:

ПС: аз знам от едно време че японците правят доста здрави и хубави коли,но за мен Mitsubishi е просто най-добре измисленото и направено от всички японски коли....

изчетох половината форум за галант и съм горе долу запознат със спецификата на модела,ама може да се каже още нещо със сигурност...

чакам отговори колеги... :good: :good: :good: :good:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих те посъветвал да се обадиш на някой, който разбира от Галанти и да отидете заедно да прегледате колата, защото по принцип дизеловите автомобили се карат повече от бензиновите такива. Това не би трябвало да бъде проблем за което и да е Митсубиши (особено за Галант и то произведен в Япония!), но ако колата не е поддържана както трябва, тогава може и да има нужда от някакъв ремонт. Аз имам два дизелови автомобила Митсубиши, но и двата си палят още със завъртането на ключа, дори не чакам да чуя звука на запаления двигател - просто завъртам ключа до край, пускам го и мотора вече работи. Възможно е този Галант да има изгорели подгревни свещи и затова да пали трудно, а ако е на над 350-400 х. км и не му е сменяно редовно маслото (или е каран с менте масло) може и компресията да е намаляла, но това може да се провери само на място.

Иначе въпросния Галант е произведен месец април 1999 година в Япония. :icon_rock:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички!!!!

сега карам пежо 106 и съм член на форума на пежо бг.

но смятам в скоро време да стана един от вас-гордите притежатели на най-добрата марка в япония.... :mitsu-smiley:

спрял съм се на галант 2000 тди-на външен вид е супер (почти ),вътре е добре,но днес го запалих и има неща който ,малко ме притесниха-така че ви моля за помощ...

първо-доста дълго подгряват свещите и след като спря да свети датчика,завъртях ключа и доста го задържах преди да запали колата...това нормално ли е?

второ-след като запалих,натиснах съединителя и имаше промяна на звукът идващ отпред-беше различен при натиснат и не съединител...това за мен е е нормално-лагер ли е или помпата на съединителя или нещо друго...

трето-при пежото ми скоростите влизат меко и нежно,но при галанта малко трудно,особенно 4 та-така ли си е по принцип или не...

какво друго да гледам и да внимавам при избора ми ????

директно ти казвам - откажи се от този Галант..........търси друг такъв без тия "неща"...............правилно си се притеснил. Знам че е "заразен " Галанта ,но имай търпение............ако искаш , ела при мен да ти дам да врътнеш едно кръгче на читав Галант и ще се убедиш в думите на всички колеги, каращи Галант ...........ето ти едно например..... ".........не мога да спя, мисля само за него..........станах в 2:30 ч през ношта, облякох се, слезнах до колата, качих се иииии........100 км. врътнах по софийско.........." :icon_thumbup: :hysterical: Те така сме всички галантджий......... :icon_rock:

Търси си читав такъв и няма да съжаляваш....... :icon_dance:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

колега Mitsubishi,аз нямам познати които разбират от галанти...ако имаш някой в предвид,целият съм в слух...

а като си харесам някоя кола,къде да я заведа да ми кажат как е и дали става??? колко пари е прегледа и какво се сменя след като я взема-цени и такива подробности.

мерси на всички помогнали :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup: :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се ориентирал колега, но тази не е твойта кола. Както каза Ди Джея - заразни са ! Аз моя го купих почти със затоврени очи, но е бензинов , т.е по-малко смущена относно степента на износване на мотора :)

Имай търпение ....изчакай да се появи друго предложение ....обади се на човека с музикалното име :P ...дано намери време и има възможност да го погледне и тогава реши дали ще го купуваш.

 

Поздрави !

 

P.S "Пламене , едни амортесьори ще заръчаме , но само да си измъкна колата от сервиза на ДЗИ :icon_blush: "

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

P.S "Пламене , едни амортесьори ще заръчаме , но само да си измъкна колата от сервиза на ДЗИ :icon_blush: "

 

Още ли седи там ??? :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Дам ...според последни данни ...чакам преден подкалник и дехидратор на климатика .....останлото е готово ......изсъхнах от чакане ....а на всичкото отгоре скоро ще падне един могъщ сняг и тогава волю-неволю пак ще отвиси на паркинга , защото ще карам доста по-височката Зафира, ако има някакви преспи .....но това не значи , че не ми трябват амортесьори разбира се ! :P

 

Редакция : Само дехидратора се чака. Забравих да споделя , че ще имам нови фарове ...малко нестандартни , но на мен ми харесаха . Особеното - фара и мигача са едно цяло и мигача не е оранжев (като оригиналния) , а седи по-скоро бял. Мирослав каза , че най-вероятно са от американски или японски галант, но лошо няма да светят и дано не ми се наложи да сменям пак фар , защото такива 100 % няма да намеря тук :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички отговори и опитали се да ми помогнат...

най-вече на DJ Tymbi-това е човекът.. :icon_thumbup: :icon_thumbup:

отказах се от галант,сега съм се запалил по каризмите,пак дизел...и пускам тема в раздела :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...