Премини към съдържание

Как ни е монтирана газовата уредба и бутилка.


milenjs

Препоръчано мнение

По молба на колегата Peres пускам няколко снимки как и къде са монтирали бутилката за газта (така и не успях да му ги пратя по майл или ЛС). Смятам че ще е интересно (и полезно) всеки да сподели как е при него.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята бутилка в спейс ранър е по-малка, 35 литра. разположена е отзад в ляво надлъжно - по посока на движение. супер удобно е, малко място заема, не сум имал някакви грижи. е, когато подам повечко газ се спира по-често за презареждане, но... то с всички е така ;-)

дюзите ги монтираха на смукателните тръби (алуминий), бе всичко си е наред! зареждане отвън (и по изисквания си е така), от нивомера се извежда извън купето с маркуч (ако стане беля да излиза газта навън) - доволен съм!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При мен нещата нестанаха с такъв емулатор и ми словиха някакъв универсален и ми рязаха кабелите на инжекторите.

 

 

milenjs това ботилче не е ли малко голямшко бре?

Колко литра е 50-60?

Не за друго ами много място заема.

То във вагона поне има достатъчно :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коко - 70 литра е, направо цял бойлер ;). Иначе събира 67-68 литра, обаче по паспорт в Италия са му написали 56 литра, предполагам на 80% разчет... Мисля да го сменям че наистина много голямо, газ станции под път и над път, от друга страна удобно че като го напълниш си караш доста време. Има и индикация за количеството газ в бутилката - със светодиоди на ключа газ - бензин обаче нещо не показва линейно - доста време седи на фулл, а като остане на червено има - няма за 50-60 км. DJ-я беше обяснил че не са линейни датчиците а логаритмични за да се стряска шофьора при намаляне на горивото и да зарежда, предполагам че затова и при мен е така.

Не знам и тази кутийка на която пише Lambda control unit каква роля играе - предполагам че регулира стъпковото моторче за газта, а пък нали си нямам лампа за Check Engine не знам дали симулира работата на самата ламбда сонда?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

бе зависи, аз с моята спирам за презареждане честичко, особено като карам бързо. ей на, в събота вечерта се прибирах от стара загора към софия, нямаше движение и подадох смело газ! и бутилчето се изпразни на входа на софия - ок 14/100, ама почти не паднах под 160... та ако земляка (щото съм родом от Сливен) кара на дълги растояния и така - трябва си голяма бутилка ;-) иначе на всяка газстанция ще спира

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това е симулатора които лъже компютъра че двигателя и дюзите работят на бензин.

За ботилката при вас няма голямо значение защото като се бутне 3-ти ред седалки и имате повече място за товарене от комби :icon_rock:

За зареждането веднъж като му свикнеш и няма да имаш проблеми.

Сметките са елементарни за това.

Вливаш за 30 лева и при 14/100 след 210 км пак наливаш и си готов.

Зора е докъто засечеш разхода.

Аз като имам нивомер на гаста само на бутилката само да не да не се оправям.

Като тругна на дълго я пълня до горе и след 300 км си зареждам пак за 20-22лв.

В града я пълня до горе и после като мина 200 км и пак на газостанцията.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес успях за първи път да разгледам един Вагон (откакто реших да купувам) - зад третия ред седалки в пода има една ниша с капак - пада се точно под бутилката na kolegata milenjs :-) на око да кажем че е 20 х 20 х 80 см. ако се махне и пластмасовата облицовка в нишата , ще се увеличи с 2-3-5 см вероятно в посока . хареса ми идеята да се сложи там бутилка, но доколкото съм запознат - такава тънка и дълга бутилка май няма :-( - а ми трябва равен багажник .... е , в крайна сметка може да не слагам газ, ако не мога да я сложа в нишата - не купувам палто заради копчето :-) .. то първо да си взема Вагонче де .. рибата в морето , а аз тиган съм си сложил и покривка на масата и тропам с приборите :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Има всякъкви бутилки. На мен ми предлагаха една която е 16л. ама на мен ми се стори прекалено малка.

Ако тези размери са верни ще ти намерят такава бутилка. Смо трябва газаджиите да са свесни и да им се занимава.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

днес успях за първи път да разгледам един Вагон (откакто реших да купувам) - зад третия ред седалки в пода има една ниша с капак - пада се точно под бутилката na kolegata milenjs :-) на око да кажем че е 20 х 20 х 80 см. ако се махне и пластмасовата облицовка в нишата , ще се увеличи с 2-3-5 см вероятно в посока . хареса ми идеята да се сложи там бутилка, но доколкото съм запознат - такава тънка и дълга бутилка май няма :-( - а ми трябва равен багажник .... е , в крайна сметка може да не слагам газ, ако не мога да я сложа в нишата - не купувам палто заради копчето :-) .. то първо да си взема Вагонче де .. рибата в морето , а аз тиган съм си сложил и покривка на масата и тропам с приборите :icon_thumbup:

Колега, пожелавам ти да си манериш твоето вагонче!

вчера, между другото, следобед ме хванаха бесовете, след 2 седмици почти денонощна работа, се хванах и отидох на разходка на Горублене. не бях ходил 3 месеца и ако трябва да бъда честен - добре, че си купих тогава ранъра. тогава имаше избор между поне десетина вагона и ранъра, сега са 2-3. може би момента е такъв. та ти желая късмет.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...