Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

GDI въпросче


san4o pansa

Препоръчано мнение

Колеги, възможно ли е на чисто теоретично ниво да се премахне помпата за високо налягане на GDI "маторя" и след преправяне на горивната система (впредвид че няма откъде да влезе гориво в "маторя") да стане MPI???

Знам ,че е налудничаво ,но все пак някой по запознат с устройството на мотора да сподели... Благодаря предварително!

Весели празници!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма да има проблем с това преправяне. Особенно на газ. Преди години монтирахме газова на едно приятелче с Ауди - механична инжекция. Блутроник - българска. Тя си управлява газовите дюзи по собствените си датчици.

Та взема се едно такова управление, на GDI се запушват с тапи местата на оригиналните инжектори, разпробива се смукателния колектор за 4-ри инжектора и се поставят газови или пък бензинови. Пише се горивна карта в Блутроника и трябва да се получи според мен.

Сега погледнах - тези Блутроник са се развили и имат даже газово за GDI - https://www.bluetronic.info/bg/servizi/lpgecu_opisanie/direktno-vpraskvane/

Приятелчето още си кара Ауди-то на газ, 10-на години станаха без особенни проблеми.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...