Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Проблем с Mitsubishi Pajero ...


Препоръчано мнение

Здравейте!...

Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база, автоматик, 2002 г.! :mitsu-smiley: :lustslow:

При подаване на газ при 20 km/h и при 40 km/h също, (яко) ръмжи, така както ръмжи автомобил с ръчна скоростна кутия, като се държи на скорост, а трябва да се превключи на по-висока такава - например. Споделих за проблема на приятели, единият казва, че вероятно е проблем с датчици или нещо такова, другият казва, че вероятно се касае за проблем със скоростната кутия! А аз ... нямам представа какво се случва, но ... направо ме боли, като изръмжи! :icon_crybaby: Ще го карам на ремонт, скоро, но до тогава, просто се чудя дали някой е имал такъв проблем, някога!?

Благодаря Ви, предварително!

:heart:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

явно е мъртвец. разкритието ще покаже...

Масло сменяно ли е и кога? Ако е сменяно, имаше ли стружки по магнитите в картера?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!...

Mitsubishi Pajero 3.2 DID, къса база, автоматик, 2002 г.! :mitsu-smiley: :lustslow:

При подаване на газ при 20 km/h и при 40 km/h също, (яко) ръмжи, така както ръмжи автомобил с ръчна скоростна кутия, като се държи на скорост, а трябва да се превключи на по-висока такава - например. Споделих за проблема на приятели, единият казва, че вероятно е проблем с датчици или нещо такова, другият казва, че вероятно се касае за проблем със скоростната кутия! А аз ... нямам представа какво се случва, но ... направо ме боли, като изръмжи! :icon_crybaby: Ще го карам на ремонт, скоро, но до тогава, просто се чудя дали някой е имал такъв проблем, някога!?

Благодаря Ви, предварително!

:heart:

.....тук редовно имаме такива случаи, но те са породени от различни причини:-от кофти масло ,до заминали фрикционни дискове на дайрект пакетиte(Ето така изглеждат ).Най добре е първо да се направи качествена диагностика и след това, в зависимост от грешките да се прецени на къде да се тръгне ......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

явно е мъртвец. разкритието ще покаже...

Масло сменяно ли е и кога? Ако е сменяно, имаше ли стружки по магнитите в картера?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Хей!...

Благодаря Ви, за обратната връзка! :)

Септември месец, тази година беше на обслужване и маслото му (Total Quartz INEO Long Life 5W-30) е сменено! А човекът, който го обслужи, не ми сподели за нещо нередно, свързано с маслото! Аз го проверявам, ежеседмично и ... не разбирам кой знае какво :D , но знам за нормите в количеството и качеството на маслото, затова мога да кажа, че и като количество и като качество е в норма, тоест чисто е, маслото, без странни частици из него и е светло. Но между другото, маслото на кутията не е сменяно и ... нямам представа дали някога и кога е било! :rits:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....тук редовно имаме такива случаи, но те са породени от различни причини:-от кофти масло ,до заминали фрикционни дискове на дайрект пакетиte(Ето така изглеждат ).Най добре е първо да се направи качествена диагностика и след това, в зависимост от грешките да се прецени на къде да се тръгне ......

Здравейте!...

И на Вас също - благодарности, че споделихте мнението си с мен! :)

Вероятно е проблем, че джипа го карам основно градско, 'газ - спирачка', често го гася и скоро след като съм го изгасила, го паля, отново, за да продължа по задачи и ... напълно разбирам, че го тормозя по начина, по който го използвам!... :( Но го обичам ;) и държа да го спася, дори ако "да го спася", означава да го оставя в гаража и да го разхождам (извънградско), от време на време! Проблем е също и, че хората, които се грижат за него, някак нехаят, грижа ги е основно за заплащането срещу уж ремонта и дори да има проблем, за който не им казвам, като им го оставям и въпреки, че им казвам, че не разбирам и разчитам на тях, да ми кажат ако има още нещо нередно, което не съм уловила, те просто ... наистина нехаят и сякаш се опитват само да ме разкарат възможно най-скоро, понеже едва ли не, като съм момиче и не разбирам от мъжки работи :D и няма да разбера, че не са си свършили работата! :icon_refuse: Ще се опитам да оправим проблема възможно най-скоро и при възможно най-отговорния и открит човек и ... ще се върна, за да Ви споделя какво се случва! :icon_peace:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градското ти е най-малкия проблем. Тия кутии по принцип са неубиваеми донякъде. Да не си го пускала на N по нанадолнища или нещо подобно :)

Поздрави и дано излезе по-малкия дявол.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градското ти е най-малкия проблем. Тия кутии по принцип са неубиваеми донякъде. Да не си го пускала на N по нанадолнища или нещо подобно :)

Поздрави и дано излезе по-малкия дявол.

....цт,,,тези кутии си имат сериозни проблеми,особено ако колат е н 20 години.....имам страшно много снимки на потрошени такива кутии ,обаче снимка.бг нещо се ебава и не ми дава да качвам снимки.....проблемите са от превъртял торк до потрошени планетарни механизми първични и вторични.....има ли стружки в маслото на атомата, значи че трябва да се отървете от тази кола докато е време.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Градското ти е най-малкия проблем. Тия кутии по принцип са неубиваеми донякъде. Да не си го пускала на N по нанадолнища или нещо подобно :)

Поздрави и дано излезе по-малкия дявол.

Здравейте!...

Благодаря Ви! :)

Джипът, от година - насам е мой, само аз си го карам и ... никога не съм включвала N! Внимателно го карам, плавно и с газта и със спирачката също, внимавам като превключвам от една позиция към друга, особено от D към R, да съм го стопирала окончателно, въобще ... с интерес, изчетох безброй статии из интернет за експлоатацията на джипа и внимавам с всичко! :-) Между другото, карам го само 2H, не използвам +/-, въпреки че някои хора казват, че е добре го правя, понякога.

Иначе, съгласна съм с Вас, Mitsubishi е здрава машина, с яко желязо, но моето е на над 200 000 km., нормално е да му прилошава, от време на време! ;)

Всичко най-добро!...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....цт,,,тези кутии си имат сериозни проблеми,особено ако колат е н 20 години.....имам страшно много снимки на потрошени такива кутии ,обаче снимка.бг нещо се ебава и не ми дава да качвам снимки.....проблемите са от превъртял торк до потрошени планетарни механизми първични и вторични.....има ли стружки в маслото на атомата, значи че трябва да се отървете от тази кола докато е време.....

Сега, се сещам за друг проблем, за който да Ви споделя, вероятно има връзка с проблема с ръмженето, като съм на светофар - например, не превключвам в N или в P, оставам в D, държейки спирачката, разбира се :D и ... усещам го, че сякаш няма търпение да тръгне, сякаш спирачката изпуска, реално не изпуска, но усещането е такова, сякаш кашля и се тресе!

Иначе, прав сте, съгласна съм с Вас, че при нерешим проблем, като стружки в маслото, няма смисъл да се държи на куп желязо и ламарина, но ... няма начин аз да се разделя с моя джип, ще направя и невъзможното, на всяка цена, за да го оправя, а ако умира, ще умира при мен!... #с_Mitsubishi_в_сърцето . :victory: :heart:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Сега, се сещам за друг проблем, за който да Ви споделя, вероятно има връзка с проблема с ръмженето, като съм на светофар - например, не превключвам в N или в P, оставам в D, държейки спирачката, разбира се :D и ... усещам го, че сякаш няма търпение да тръгне, сякаш спирачката изпуска, реално не изпуска, но усещането е такова, сякаш кашля и се тресе!

Иначе, прав сте, съгласна съм с Вас, че при нерешим проблем, като стружки в маслото, няма смисъл да се държи на куп желязо и ламарина, но ... няма начин аз да се разделя с моя джип, ще направя и невъзможното, на всяка цена, за да го оправя, а ако умира, ще умира при мен!... #с_Mitsubishi_в_сърцето . :victory: :heart:

Не се заричай, че и аз бях така пред години, но всичко с времето си. търкалях го дълги години, но един ден излезе оферта и ... мицу замина след 2 месеца. Това със спирачките го правят всички автомати.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не се заричай, че и аз бях така пред години, но всичко с времето си. търкалях го дълги години, но един ден излезе оферта и ... мицу замина след 2 месеца. Това със спирачките го правят всички автомати.

:good: :thx: :friends:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...