Премини към съдържание

Оригинално масло Lancer X?


GameSetMatch

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

Предстои ми смяна на маслото на моя Лансер. В момента карам с Кастрол 5w30, но ми се иска да сложа оригинално масло, което препоръчват от Мицубиши, въпреки че нямам никакви оплаквания от Кастрола.

 

Не мога обаче да намеря такъв продукт в българските сайтове. По руските виждам цени в порядъка на 60-70 лв за 4 литра, което означава, че не е безбожно скъпа екстра, ако гледам правилния продукт.

 

Моля за точно наименование на вида масло, което трябва да купя, както и предложение къде мога да го намеря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз скоро смених масло на скоростната кутия и по идея на форум колегата LiX отидох и си купих оригинално масло директно от представителството. Така че отиди в :mitsu-smiley: и си купи. Маслото е наливно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е ориентировъчната цена за литър от БалканСтар например ? Или от друг дистрибутор ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Каква е ориентировъчната цена за литър от БалканСтар например ? Или от друг дистрибутор ?

Информация от днес: Силвър Стар Пловдив: 20,30 лв. с ДДС за литър. Може и с куриер. Ще го пробвам другия месец.

Редактирано от GameSetMatch
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм много доволен от високият клас Репсол. Моят Лансер е с японския турбо дизел, където компромис с маслото може да означава ремонт на турбото. Освен това и с MIVEC-а не може да се прави компромис с маслото и с масления филтър.

Принципно, високият клас масла на различните производители, когато и спецификациите им отговарят на изискванията за съответния мотор, и са от доверено място, от което не може да се попадне на менте, са достатъчно добри за двигателя и не може да му нанесат щети.

Така както ми обяснява моя механик - най-голямата щета нанся сутрешното палене при температура под +5 градуса и карането на къси градски разстояния на сложно конструирани двигатели, каквито са MIVEC-а на Мицсубиши.

За такова каране, най-здрав се оказва 3 цилидров, 6 клапанен непрентенциозен мотор тип Дачия/Рено.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...