Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

4А92 регулиране на клапани


Daniel Defo

Препоръчано мнение

Здравейте Колеги,може ли някой да ми даде повече подробности,за регулиране на клапаните,необходимо ли е да се прави,на колко километри,ако някой от вас го е правил къде и колко струва.

Благодаря ви предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този двигател е с хидравлични повдигачи и не се прави регулиране. Какъв ви е проблема точно с клапаните?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За сега нямам проблем но чета в форумите ,че 4А92 е без хидравлични компенсатори /повдигачи/,защото има системата МИВЕК,може ли д ами дадете повече информация.

Благодаря за разбирането....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

До колкото виждам цялата разправия относно компенсаторите, това става въпрос когато се установи някакви разлика от допустимите норми да се сменят самите компенсатори, както казва и самия Service Manual.

Информация за обслужване/сервизиране и определен интервал за регулировка на клапани, не успях да намеря. Пише ли нещо във вашето ръководство?

 

Най-добре се допитай до DJ-Tymbi / J auto сервиз за 100% потвърждение.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Нищо няма в ръководството,имам и друг въпрос,можете ли да ме информирате за тази система МИВЕК,какво представлява,пиам ви защото много неща прочетох и изгледах в нета,но днес пред мен разглобиха един двигател 4а92 1,6 117к.с от едно АСХ 2017та,и нищо особено не видях ,само обикновени разпределителни валове които контактуват директно с клапаните,без абсолютно никакви допълнителни части или детайли,на кората с големи букви имаше надпис МИВЕК....Ще съм благодарен за всякаква информация...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма в ръководството,имам и друг въпрос,можете ли да ме информирате за тази система МИВЕК,какво представлява,пиам ви защото много неща прочетох и изгледах в нета,но днес пред мен разглобиха един двигател 4а92 1,6 117к.с от едно АСХ 2017та,и нищо особено не видях ,само обикновени разпределителни валове които контактуват директно с клапаните,без абсолютно никакви допълнителни части или детайли,на кората с големи букви имаше надпис МИВЕК....Ще съм благодарен за всякаква информация...

 

Има много информация в нета какво представлява MIVEC, сигурно и клипчета има в youtube. Може да разгледаш сервизното ръководство, там има хубави графики. Ако не намериш за твоя мотор виж примерно за 4В10 или 4В11.

Както си видял валовете правят директен контакт с чашките върху клапаните. На външен вид нищо ново. Цялата работа се случва в ролките. Ако ти е направило впечатление те са доста дебели. Вътре има кухини, които се запълват с масло в зависимост колко пуснат соленоидите, контролирани от ECU-то. При пълнене на кухуните с масло вала се завърта по оста на ролката. В ECU-то има таблици за регулиране на фазите на двата вала. Най-бегло това е процеса.

 

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото,може ли да ми кажеш,необходимо ли е на определен период от време да се прави реглаж на клапаните,въобще прави ли се това....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото,може ли да ми кажеш,необходимо ли е на определен период от време да се прави реглаж на клапаните,въобще прави ли се това....

 

Чашките се износват с времето, ако почнеш да чуваш увеличен шум от типа на тик-тик-тик, може някоя чашка да е износена. Сваля те капака на клапаните и се проверява с луфтомер разстоянието между вала и чашките. Ако е извън позволените норми се сменя чашката. Това е въпросния реглаж. Не се прави на време а при нужда.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...