Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Скоростна кутия на Мицубиши каризма 1.6 103кс 2003-та година


Препоръчано мнение

Здравейте колеги имам лек проблем. От 8 месеца притежавам Мицубиши Каризма 2003-та 1.6 4G92 103кс. Проблемът ми е следния.Скоростната кутия е ужасна. Сменя кофти хъртка задна и усещам как спъва колата.Въпросът ми е мога ли да сменя кутията с такава на Лансър или от Хонда Сивик (или от друг автомобил стига да е читава)? Благодаря ви за вниманието предварително.

Редактирано от Valdenss
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

И що не щеш същата кутия от Каризма? На Митсубиши не са от най-издържливите скоростните кутии. От Сивик и друга кола може да стана с малка заигравка - фланец, карета, полуоски... е и парички де ;)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

И що не щеш същата кутия от Каризма? На Митсубиши не са от най-издържливите скоростните кутии. От Сивик и друга кола може да стана с малка заигравка - фланец, карета, полуоски... е и парички де ;)

Не ща нейната главно защото задната е като на Опел Вектра (дърпаш нагоре и напред) и това също ме побърква. А и така и така скоро ще сменям съединител защо да не се заиграя с кутията? 😃

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Значи на този същия двигател му "мушнах" кутия F5M42 (ползва се в Галант, Каризма, ГДИ, Спей Стар ГДИ). Доста неща се сменят: Маховик, съединител, стартер, картера на двигателя, гредата под кутията, евентуално предния мост ако не намериш кадърен заварчик, който да завари лапата за напречната греда, полуоски с каретата, буксите на датчиците са други, отворите за жилата за скоростите трябва да се направят, скоросния лост...може и да изпускам нещо, но в общи линии е занимавка. Но пък крайният резултат е впечатляващ, Спейса ми стана много по-приятен за шофиране. А френската кутия наистина е отвратителна (въпреки, че тая дето разкарах беше в добро, даже отлично здраве).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...