Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Подсветки и светлини в купето на Галант


herrscher

Препоръчано мнение

Привет, колеги!

Видях, че тая тема е разисквана, но отдавна през годините и в последно време няма много мнения по въпроса. Та въпросът е: какъв е най-адекватният и хубав начин да сложа подсветки на бутоните в купето на Галант. Карам такъв с мотора 2.5 от 2003г., закупен е преди година, но още след като го купих видях, че на половината от бутоните, особено в ляво при управлението на огледалата, а и по бутоните на вратите няма никакво или много слабо мъждукащо осветление. Има бутони без никакво такова и редовно ги търся с напипване при нощно каране, което е много неудобно (прим. бутона за регулиране на светлините,бутоните за прибиране на огледалата и други). Ако някой от вас вече си е тунинговал Галанта с такова осветление, моля да качи снимки, ще съм много благодарен.

Според мен важните неща са точно две, моля поправете ме или ме допълнете, ако бъркам:

1. Осветлението в купето и по бутоните да е същото, като другите подсветки (тази на климатроника, тази на арматурното табло и на останалите копчета). Тоест да е от същия тип - да свети меко в купето и сложи навсякъде такова и

2. Осветлението да не изглежда като евтин селски тунинг, поради което е важно да се реши дали да е с диоди, с ленти или с крушки, или пък комбинация от всичките, в зависимост от бутона.

Гледал съм по разни клипчета в youtube и по други форуми е нета примерни тунинги в осветлението на Галант и наистина има добри попадения, но има и страшни пръчки.

Моля ви за съвет и мнение как, къде и при кого може да се извърши цялата тая тунинг интериорна галимация, а ако качите снимки на вашите автомобили след пълно окомплектоване с осветление в купето и по бутоните, ще Ви бъда много благодарен!

Поздрави на всички и останете здрави!!!

Редактирано от herrscher
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Сложи си крушки където не свети. Иначе трябва да разглобиш навсякъде за подмяна на подсветки. Моята е префейса и няма подсветка на джоистика за огледалата. На втория фейслифт може и да има, не знам.

 

Да попитам какъв тип са крушките за бутоните на климатроника и какъв тип за дисплея? Т4 и Т5 ли?

Искам да отворя и подменя за половин час, за да не стои колата разглобена с дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, много се радвам, че се включваш по темата, защото се канех да ти пиша точно на теб. Прегледах доста мнения за подсветки на бутоните в купето и видях, че ти си дал хубава информация, прилагам ти скрийншот, мисля че е от 2013 ако не се лъжа.

Някаква идея конкретно за галант 2003 г. , 2.5 мотор, къде и при кого мога да ги направя най-качествено?

 

Сложи си крушки където не свети. Иначе трябва да разглобиш навсякъде за подмяна на подсветки. Моята е префейса и няма подсветка на джоистика за огледалата. На втория фейслифт може и да има, не знам.

 

Да попитам какъв тип са крушките за бутоните на климатроника и какъв тип за дисплея? Т4 и Т5 ли?

Искам да отворя и подменя за половин час, за да не стои колата разглобена с дни.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...