Премини към съдържание

Здравейте, имам нужда от помощ


SpaceVag

Препоръчано мнение

Здравейте,

 

От месец съм горд собственик на SpaceWagon, 98kw, 4X4, от 1997г.... Много хубав и стабилен автомобил, минава и по черни пътища (без офроуд, разбира се), но има един проблем. Не ми работи TPS датчика - доколкото разбрах, това е датчик, който дозира горивото спрямо натискането на педала. Монтьорът ми така и не успя да го намери... И сега се чудя - откъде?

Моля, помогнете - с инфо за това откъде мога да се сдобия с такъв, а и колко струва това чудо :)

Инак - прекрасни впечатления от колата :icon_clap:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще проверя и ще ти кажа...... А как го замерихте, какво прави мотора ( поведението му............)

Не се и съмнявам че си избрал точния автомобил.......... :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :)

 

Моторът прави следното:

Когато загрее започва да присецва - все едно спира нормалното подаване на горивото. Изключиха датчика и сега го прави само когато е съвсем студена (за кратко - около минута-две, един-два пъти). Не е болка за умиране, но харчи повече, свети ми лампата на таблото и колата държи около 1300-1500 оборота, когато се стопли. :icon_crying:

Как са го замерили - с компютър, доколкото зная... Факт е, че искам да го оправя, защото колата си ми харесва. Отвън има разни драскотини, но след 2600 км. ауспъхът е все така чист, няма външни течове, държи се чудесно на пътя и въобще - прекрасна кола :)

 

 

Освен това бих попитал и тук. ВИН декодерът, а и етикетите на коланите ми показват дата на производство 1995г., докато дата на регистрация ми се води 1997. Колата беше нов внос, видях в оригиналния талон - пишеше 1997г.

Това нормално ли е? Или са ме метнали?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Коланите може да са произведени и малко по рано..........ВИН декодера ще ти каже всичко, коя буква седи на 10-та позиция от ВИН номера???

Освен това мотора ти не е ли 1.8 4G93 ,122 коня..........?? Щото си помислих че е 2.0 4Г63 мотора.........

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам за недоразумението :)

 

Колата е Space Wagon, както вече е ясно - неясна година :icon_rock:

Двигателят е 2,0, 16 клапана, 133 к.с. :)

 

Благодаря още веднъж за бързата реакция :)

Сега ще трябва да ставам, но утре пак ще се лепна тук.

След като съм карал Мазда, Тойота, подкарвал съм Ауди, че и други колици, има шанс наистина да стана Муци фен - колата си е много хубава :)

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може и аз да бъркам , но от тази серия вагони, с тази година мислля че мотора ти е 1.8 литров, 16 клапана,122 коня едновалка .............но ако не знаеш , тогава можеш да ми кажеш дали е с делко и 4 кабела и лули или е с ДИС система с две лули -бобини??? Тогава мога да имам конкретна представа за мотора ти , а това е необходимо за да ти намеря Трутъл-а............ :rolleyes:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е 4x4 (с очите си видях карданЯ), двигател - 4G63 - или 133 коня 16 клапана, 2,0л.

 

Между другото, смятам да експериментирам нещо - ако пусна и втория ред седалки, би трябвало да мога да дремна спокойно отзад... :icon_angel:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...