Премини към съдържание

Придърпване при отпускане на газта?


Alex®

Препоръчано мнение

Зеравей те колеги, от 1 месец съм с Мицку и като цяло съм доволен.

От една седмица на сам ми прави този номер, при отпускане педала на газта до като съм на скорост колата придърпва най-отчетливо е при 2 и 3 скорост. Не го прави всеки път но напоследък е с тенденция зачестяване. Свещите са нови, до последно карах с добавка на Бардал за почистване на бенз. С-ми, профилактично. Колата се кара само на бензин.

Дайте идеи явно имам проблем с ППХ, но при тази кола нямам идея кое как, преди да чистя дросела и МПХ, мисля да сваля електронната газ и да и почистя потенциометърчето, понеже при подаване и задържне на примерно 1100 оборота за да потегля, оборотите падат сами а кракът ми не е мръднал което ме кара да подам още газ за да не потеглям с претрисане..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пропоръчвам ти най-лесния вариант, смени горивния филтър.

Много често тея добавки вместо да помагат, просто вадят всички боклуци от резервоара и запушват филтъра...

 

На кое викаш ппх?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още като взех колата тръгнах да сменям всичко(да я обслужа), и като стигнах до горивния филтър с изумление установих, че колата нямала такъв.. Което ме наведе на мисълта, че единственият филтър е цедката на помпата в резервоара, а тя май като отделна част не се предлага?

 

ППХ - принодителен празен ход.

Да вметна, че днеска засичах разход извън градско, повишен е и той 8.5/100 при скорост не по-висока от 120км/ч.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Още като взех колата тръгнах да сменям всичко(да я обслужа), и като стигнах до горивния филтър с изумление установих, че колата нямала такъв.. Което ме наведе на мисълта, че единственият филтър е цедката на помпата в резервоара, а тя май като отделна част не се предлага?

 

ППХ - принодителен празен ход.

Да вметна, че днеска засичах разход извън градско, повишен е и той 8.5/100 при скорост не по-висока от 120км/ч.

 

Странно, горивен филтър се продава като отделна част.

 

https://www.amazon.co.uk/Mann-Filter-PL4207X-Fuel/dp/B00AJZEKFW

 

Погледни в ебай също. Даже с доставката, оригиналните части от чужбина излизат по-евтино, отколкото ако ги купиш в БГ.

Редактирано от pim1985
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега, ще го имам в предвид (това за частите от там).

Но не виждам никъде да пише, че този филтър е за Мицко (и много ми прилича на маслен :rolleyes: )?

Знаеш ли къде да го търся?

Редактирано от Alex®
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Това е маслен филтър!

Аз също прегледах ония ден за филтър на твоя Колт, но излиза само кошницата за горивната помпа...

В този сайт можеш да гледаш всички части по графика и парт номер. Видимо горивен филтър няма!

В такъв случай може да изкараш кошницата и да погледнеш какво има там, цедка примерно и да я почистиш. В по-лошия случай, може да имаш и запушена дюза... Но това са само догатки, най-добре да я закачиш на комп и да прегледате "живи данни", дебитомер, ламбда и т.н. Обикновенно завишения разход е в следствие на неизправен сензор, но при теб не е много завишен... Примерно при неизправен дебитомер може да ти дава и 20л на 100...

:mitsu-smiley:

Редактирано от BikerBoyy
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега!

Лошото е че е закачах на диагностика и няма грешки, на живи виждам само ламбдите и дебитомера(с тази диагностика), нямат проблем.. Ще отварям да разгледам кошницата, но за жалост най-рано утре, понеже оставих Мицку за предно стъкло :icon_crying: , одари ме камъче от камион..

Ако се сещаш какво друго да проверя, че съм малко шах и почти мат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На диагностика трябва да имаш много повече инфо. За това почни с качествената диагностика...

 

http://pichost.name/images/2019/09/28/fa0c073767f59f7da053028b2e365569.md.png

http://pichost.name/images/2019/09/28/3524088ed7acb627d06ea77b041a3cd8.png

 

Не успях да намеря някоя по-читава графика с повече сензори, но горе доре долу може да добиеш представа...

Ако ти се е прецакал температурния датчик, също може да ги прави тея магарии.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Задължително ли е диагностиката да е при оторизиран сервис на митцу? Питам по принцип как стоят нещата. Виждал съм да се продават в интернет CamBus aдаптери, които могат чрез Bluetooth да се свържат с телефона с апликация.. Ясно е, че едва ли имат всички функции, но примерно ако искаш дали поне на пръв поглед всичко ок е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно не е заължително да е в оторизиран сервиз. С тези емл327 може да си гледаш някакви базови данни, но ако не ти свети чек енджин лампата, най-вероятно всичко ти е ОК. И както казва един колега от форума, "Четенето на грешки не е диагностика, и триенето не е ремонт" :mitsu-smiley: :D :D

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми кажеш хардуер и софтуер за, моя Колт? Защото явно с моя launch 2.0, няма да си разчета колата напълно(а не съм имал проблем с доста марки и модели, но тук уви..).

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е на намериш сервиз, който използва MUT, но не знам в твоя район има ли тайкъв. Аз съм с OBD I и нямам наблюдения кои устройства за подходящи за твоя Колт. :rulez:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти колега!

Нека някой колега в региона да каже къде мога да отида на Диагностика , да ми свършат работа, не само да си дам парите?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...