Премини към съдържание

Mнение за един проблемен шум на ASX 1,8 dizel


Препоръчано мнение

Колеги, от три месеца карам ASX 1,8 dizel, ръчка, 2011г.

Вече съм изминал към 5000 км. Проблеми нямам, автомобила се държи перфектно във всяккакви условия.

Сменил съм масло в двигателя и филтрите без горивния, защото ми се видя неодобен за смяната и нямах време да го сменя, а пък и в нета няма инфо за самата смяна, как става(има ли особености и т.н.)но за това друг път..

Това за което искам мнение е относно един неприятен шум при превключване на предавките.

Уточнявам, че за първи път карам автомобил с 4х4(незнам дали има значение) и ми прави впечатление, че при включване от 1 на 2 и на 3 предавка като пускам съединителя се чува едно клоп, клоп, клоп, все едно има луфт на кардана.От 4 на 5 и 6 няма такова нещо.

Вдигах я на подемник и гледах за луфтове на кардан, карета, муфи, но не съм забелязал, освен нормалните за такъв автомобил.

Отбелязвам, че предавките се включват нормално, няма никакви индикации за повреди. Съединителя си работи също нормално.

Ако някой е имал подобен проблем нека да сподели как е решен.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от три месеца карам ASX 1,8 dizel, ръчка, 2011г.

Вече съм изминал към 5000 км. Проблеми нямам, автомобила се държи перфектно във всяккакви условия.

Сменил съм масло в двигателя и филтрите без горивния, защото ми се видя неодобен за смяната и нямах време да го сменя, а пък и в нета няма инфо за самата смяна, как става(има ли особености и т.н.)но за това друг път..

Това за което искам мнение е относно един неприятен шум при превключване на предавките.

Уточнявам, че за първи път карам автомобил с 4х4(незнам дали има значение) и ми прави впечатление, че при включване от 1 на 2 и на 3 предавка като пускам съединителя се чува едно клоп, клоп, клоп, все едно има луфт на кардана.От 4 на 5 и 6 няма такова нещо.

Вдигах я на подемник и гледах за луфтове на кардан, карета, муфи, но не съм забелязал, освен нормалните за такъв автомобил.

Отбелязвам, че предавките се включват нормално, няма никакви индикации за повреди. Съединителя си работи също нормално.

Ако някой е имал подобен проблем нека да сподели как е решен.

....разбит маховик....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....разбит маховик....

Не ми се искаше да чуя тази диагноза, но явно е точно това според симптома, който описах.

Интересно, че нямам никакви шумове при работа на празен ход при запалване и гасене, вибрации или приплъзване при ускоряване.

Явно ще трябва да се тества и планира ремонт, който предполагам е скъп.

Някой правил ли го е и къде ще препоръчате това да стане/надежден и доверен сервиз/.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и на мен в началото ми се струваше, че някак странно зацепва съединителя (при мен по-скоро като отделя), но сега не усещам нищо, така, че не бързай да се шашкаш, явно трябва да се свикне с колата. Не съм специалист, но за маховика съм чувал, че на празен ход тресе здраво таблото. Ако си на 2WD или на LOCK има ли го пак този шум?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се искаше да чуя тази диагноза, но явно е точно това според симптома, който описах.

Интересно, че нямам никакви шумове при работа на празен ход при запалване и гасене, вибрации или приплъзване при ускоряване.

Явно ще трябва да се тества и планира ремонт, който предполагам е скъп.

Някой правил ли го е и къде ще препоръчате това да стане/надежден и доверен сервиз/.

...има още един начин за проверка на маховика и той е когато гасиш мотора - при гасенето се чува "хлоп.хлоп,хлоп...." то и при палене се чува,но по тихо, тъй като стартера се чува в този момент......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На 4007та на сина има едно прилопване на мотора само при палене,при гасене го няма което ме навежда на мисълта,че не е тампон.Съединителя е сменян преди около 30 000км,но от предишния собственик и тяма инфо дали е сменен и маховика.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...