Премини към съдържание

Смяна на тампони стабилизираща щанга Грандис 2.4


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, трябва да сменя тампоните на предната стабилизираща щанга на грандиса ми. Въпроса ми е този: как става това? Вчера залягах под колата но няма почти никакъв достъп за да пъхна ключ или тресчотка. Ако разкача щангата от двете биалети и я завъртя надолу дали ще се получи? Не варвам да се наложи да се смъква цялото магаре-моста.

 

Какъв е вашия опит?

 

Благодаря за насоките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При колт 5-та генерация положението е същото. Смяната става при вдигната предница. Тогава носачите, и полуоските увисват надолу и се отваря просвет колкото да си пъхнеш ръката с малък инструмент до планките които закопчават тампончетата. Аз първия път сложих вложката на болтчето, а в нея пъхнах запилена глава на болт (на 4-грам) който в другия край беше с две гайки законтрени. Така с гаечно ключе развих болтовете на планките. После си купих един ключ от бриколаж, с който става по лесно (рамо с въртящи се вложки в двата края). Успех :)

 

Едит: Разбира се грандис не съм виждал от долу и незнам как точно е положението там.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...