Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Смяна на тампони стабилизираща щанга Грандис 2.4


Препоръчано мнение

Здравейте колеги, трябва да сменя тампоните на предната стабилизираща щанга на грандиса ми. Въпроса ми е този: как става това? Вчера залягах под колата но няма почти никакъв достъп за да пъхна ключ или тресчотка. Ако разкача щангата от двете биалети и я завъртя надолу дали ще се получи? Не варвам да се наложи да се смъква цялото магаре-моста.

 

Какъв е вашия опит?

 

Благодаря за насоките.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

При колт 5-та генерация положението е същото. Смяната става при вдигната предница. Тогава носачите, и полуоските увисват надолу и се отваря просвет колкото да си пъхнеш ръката с малък инструмент до планките които закопчават тампончетата. Аз първия път сложих вложката на болтчето, а в нея пъхнах запилена глава на болт (на 4-грам) който в другия край беше с две гайки законтрени. Така с гаечно ключе развих болтовете на планките. После си купих един ключ от бриколаж, с който става по лесно (рамо с въртящи се вложки в двата края). Успех :)

 

Едит: Разбира се грандис не съм виждал от долу и незнам как точно е положението там.

Редактирано от Емил Димитров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...