Премини към съдържание

Включване на вентилатора при студен двигател


spp

Препоръчано мнение

Здравейте колеги, бихте ли ме насочили къде да търся решение на следния проблем. При студен двигател и при подаване на контакт се включва перката на вентилатора на радиатора. Карам колата нормално, стрелката си се покачва равномерно и стига до средата на скалата - там където ѝ е мястото. При изключване на двигателя вентилатора продължава да работи в рамките на 10-на секунди и след това изключва.

Не бях забелязал този проблем, докато онзи ден при смяна на филтрите за газта, ми обърнаха внимание, че всъщност това не е добре, тъй като пречи за загряването на водата, което пък се отразява на нормалната работа на газовата уредба.

Ще съм ви благодарен ако ме насочите къде да търся проблема. Възможно ли е да има ли някакви датчици, които да са се повредили и отам да се подава грешен сигнал?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти блока за управление на вентилатова, намира се до горния край на радиатора с три куплунга.

:mitsu-smiley:

 

PS: Дава ми грешка като искам да ти пратя ЛС, принципнo имам такъв модул.

Редактирано от Threatmore
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Да, знам го къде е, дори днес след малко ровене по жиците спря да включва вентилатора безпричинно. Възможно е да е било от слаб контакт... Ще видим как ще се държи в бъдеще.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...