Премини към съдържание

Тампони за задни пружини Outlander II


Препоръчано мнение

Здравейте колеги. Някой слагал ли е тампони на задните пружини за да повдигне задницата. Гледам че се предлагат 20, 30 и 50мм. Също попаднах и на такива за горната страна на пружината. Смених предни амортисьори и отпред се вдигна доста,затова търся вариянт да я повдигна и отзад. Дали ще се получи или най добре пружините да сменя?

Благодаря за вниманието

Поздрави

Редактирано от Emostar
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Този модел е по начало с леко провиснала задница.

Не е ли по добре да смениш и задните амортизатори.

На времето слагахме едни тампони на Ладите между пружините уж да се товари повече и да не ляга много ,ама май файда йок беше.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Някой слагал ли е тампони на задните пружини за да повдигне задницата. Гледам че се предлагат 20, 30 и 50мм. Също попаднах и на такива за горната страна на пружината. Смених предни амортисьори и отпред се вдигна доста,затова търся вариянт да я повдигна и отзад. Дали ще се получи или най добре пружините да сменя?

Благодаря за вниманието

Поздрави

Здравей,повдигал съм задница по този начин-от горната страна на пружините се маха оригиналната подложка и се поставя по-голяма,мисля,че беше 50мм....Правих го за един приятел,той си поръча подложките по нета...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз го направих веднага, след като я взех.Фабрично височината отзад е ...едно грозно недомислие.Намерих тампони 4 см , поставят се отгоре, не са за този модел , от камион Волво са, но паснаха идеално.Просто никъде не намерих оригинални, поне 4 см високи, а тези ми изпаднаха без пари.Стана много по-добре, придоби по-завършен вид, но...,сега търся по-дълги амове.Тези съответно, както и очаквах, идват леко къси след повдигането, макар че не съм чул да тропат .И без това исках да ги сменям, доста са твърди и с много къс ход(то няма и как с къс ход да не са твърди), търся маслени и с по-голям ход.Иначе оригиналните могат да се удължат.Ако бях намерил , щях да сложа подложки 5 см, още по-добре.Ако намериш по-дълги пружини, също е вариант, но моите пружини като твърдост-мекота си ми харесват, не се знае новите какви ще са , а и отново ще се наложи по-дълъг амортисьор.Аз не бях сигурен откъде идва твърдата возия отзад, дали аморт. или пружина, затова откачих амовете и пробвах да покарам без тях .Оказа се , че пружината си е съвсем мека и изчезна тропането по дупките.Това само за проба, естествено.

Редактирано от Гайдаров
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...