Премини към съдържание

Борд компютър Мицубиши Аутлендър


Препоръчано мнение

Здравейте ,нов съм във форума и от скоро имам Мицубиши аутлендър 2.0 136 к.с 2006г.Искам да попитам тъй като когато купих колата борд компютъра и работеше и ми показваше среден разход ,оставащи км до изразходване на горивото ,температура и общия километраж и два дневни колометража.Вчера ми се наложи да сменя акумулатора и установих ,че борд компютъра не ми показва среден разход и оставащи км до изразходване на горивото ,всичко друго си показва.Някой има ли идея какъв може да е проблема и как да го реша.Благодаря предварително.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Покарай малко, нека си събере данни компа и ще стане работата.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ,след смяната на акумулатора съм карал около 110 км и не показва .

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ,изчетох го цялото но никъде не виждам решение на моят проблем.Нулирах дневния километраж,нулирах и средния разход както е показано но на място на средния разход стоят ----- и на оставащото разстояние до бензиностанция също ----- ,а всичко останало се показва както трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колко бензин имаш, ако е на резерва, напълни до помовина.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,нов съм във форума и от скоро имам Мицубиши аутлендър 2.0 136 к.с 2006г.Искам да попитам тъй като когато купих колата борд компютъра и работеше и ми показваше среден разход ,оставащи км до изразходване на горивото ,температура и общия километраж и два дневни колометража.Вчера ми се наложи да сменя акумулатора и установих ,че борд компютъра не ми показва среден разход и оставащи км до изразходване на горивото ,всичко друго си показва.Някой има ли идея какъв може да е проблема и как да го реша.Благодаря предварително.

.....да си слагал АГУ скоро?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

.....да си слагал АГУ скоро?

Здравей колата е закупена преди една седмица и си беше с АГУ.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колата е закупена преди една седмица и си беше с АГУ.

...т.е. да разбирам че така си я купил с този проблем? Или като я купи , в началото е работил ,а след някое време вече не работи....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Когато я купих работеше, но акумулатора и беше за смяна след като го смених вече не показва тези два параметъра.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Моята мицка е същата. Преди да сложа Агу показваше всичко - разход,оставащо гориво и т.н. Но вече не показва... И никой не знае отговора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм със същия мотор и с газов инжектион но всичко ми показва ,самият комп отчита изминатото разстояние за бензин а не за газ ,тоест имаш 15 л. бензин и трябва да изминеш според компа 170 км но си ги минал със газ естествено след като ги минеш тези км компа ще отчита 0 оставащо гориво макар че в резервоара имаш 15 л. бензин . откачи плюса на акум. и пак го закачи и ще си покаже всичко както требе

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Проблема е решен .От забравена диагностика ЕЛМ се получи при мен проблема ,когато я извадих и всичко си работи като трябва.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Проблема е решен .От забравена диагностика ЕЛМ се получи при мен проблема ,когато я извадих и всичко си работи като трябва.

Колега, какво значи "забравена диагностика ЕЛМ"? При мен абсолютно същия проблем, след смяна на газовата.

И още един въпрос имам: принципно тоя разход на газ който показва, реален ли е?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...