Премини към съдържание

Вентилатор купе работи само на максимална скорост


Dob

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Преди няколко дни вентилатора за купето започна да работи само на 4 скорост. Свалих централната конзола и замених блока зад врътките с такъв от работещ автомобил, но проблема остана. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как може да се разреши. Става дума за спейс стар 1.6, 2002г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на Мицубиши как е но на повечето от колите това което регулира оборотите на вентилатора на купето се намира на самия корпус на вентилатора.4 скорост е директно свързана към вентилатора и затова само тя работи.виж кабелите които влизат във вентилатора дали има една кутиика

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, ще ги разгледам през почивните дни.

 

Не знам на Мицубиши как е но на повечето от колите това което регулира оборотите на вентилатора на купето се намира на самия корпус на вентилатора.4 скорост е директно свързана към вентилатора и затова само тя работи.виж кабелите които влизат във вентилатора дали има една кутиика

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем в началото на годината, оказа се релето за скоростите на вентилатора. Той се намира под волана вляво.

Намерих го в м-на за електроника на ул.Баба Тонка.

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, знаеш ли кое точно е релето?Вентилатора се оказа, че е зад централната конзола и не ми се ще да я разглобявам ако релето е под волана

Имах подобен проблем в началото на годината, оказа се релето за скоростите на вентилатора. Той се намира под волана вляво.

Намерих го в м-на за електроника на ул.Баба Тонка.

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Долу вляво зад дръжката за пр.капак има кутия с предпазители и релета. Твоето би трябвало да е от горните две - лявото. Може да се наложи да поразглобиш малко, че трудно излиза (откачи цялата кутия). Успех :icon_thumbup:

 

реле "В"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Threatmore - благодаря за детайлите и снимката. Днес успях да сменя релето, но за жалост проблема все още го има - вентилатора работи на максимална степен.

Явно ще се наложи да я водя на специалист. Някой може ли да препоръча такъв във Варна?

Долу вляво зад дръжката за пр.капак има кутия с предпазители и релета. Твоето би трябвало да е от горните две - лявото. Може да се наложи да поразглобиш малко, че трудно излиза (откачи цялата кутия). Успех :icon_thumbup:

 

реле "В"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз освен за "Импас 56" в кв.Чайка за друг не се сещам. Вероятно има и други, но тези знам, че са добри.

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...