Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Вентилатор купе работи само на максимална скорост


Dob

Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

Преди няколко дни вентилатора за купето започна да работи само на 4 скорост. Свалих централната конзола и замених блока зад врътките с такъв от работещ автомобил, но проблема остана. Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и знае ли как може да се разреши. Става дума за спейс стар 1.6, 2002г.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не знам на Мицубиши как е но на повечето от колите това което регулира оборотите на вентилатора на купето се намира на самия корпус на вентилатора.4 скорост е директно свързана към вентилатора и затова само тя работи.виж кабелите които влизат във вентилатора дали има една кутиика

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, ще ги разгледам през почивните дни.

 

Не знам на Мицубиши как е но на повечето от колите това което регулира оборотите на вентилатора на купето се намира на самия корпус на вентилатора.4 скорост е директно свързана към вентилатора и затова само тя работи.виж кабелите които влизат във вентилатора дали има една кутиика

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем в началото на годината, оказа се релето за скоростите на вентилатора. Той се намира под волана вляво.

Намерих го в м-на за електроника на ул.Баба Тонка.

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, знаеш ли кое точно е релето?Вентилатора се оказа, че е зад централната конзола и не ми се ще да я разглобявам ако релето е под волана

Имах подобен проблем в началото на годината, оказа се релето за скоростите на вентилатора. Той се намира под волана вляво.

Намерих го в м-на за електроника на ул.Баба Тонка.

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Долу вляво зад дръжката за пр.капак има кутия с предпазители и релета. Твоето би трябвало да е от горните две - лявото. Може да се наложи да поразглобиш малко, че трудно излиза (откачи цялата кутия). Успех :icon_thumbup:

 

реле "В"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Threatmore - благодаря за детайлите и снимката. Днес успях да сменя релето, но за жалост проблема все още го има - вентилатора работи на максимална степен.

Явно ще се наложи да я водя на специалист. Някой може ли да препоръча такъв във Варна?

Долу вляво зад дръжката за пр.капак има кутия с предпазители и релета. Твоето би трябвало да е от горните две - лявото. Може да се наложи да поразглобиш малко, че трудно излиза (откачи цялата кутия). Успех :icon_thumbup:

 

реле "В"

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз освен за "Импас 56" в кв.Чайка за друг не се сещам. Вероятно има и други, но тези знам, че са добри.

Успех :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...