Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Регистрация нов внос - Еко такса и гражданска кога?


kitfisto

Препоръчано мнение

Здравейте!

Първо благодаря за прекрасния форум - след двумесечно старателно четене тук мога да се похваля с новата придобивка - Outlander DI-D 2011 2,2.

 

Бих искал да Ви помоля за малко помощ относно процедурата по регистрация в КАТ София.

 

Малко информация: колата е с френски номера, купена е от автокъща с фактура.

 

Прочетох доста по темата за регистрацията в КАТ София, но имам няколко въпроса, които все още не са ми ясни:

- За регистрация пише, че трябва да нося документи за гражданска отговорност и платена еко такса? Как се заплащат преди да имаш български номера? Наистина ли се плащат преди КАТ?

- Трябват ли ми други документи освен фактурата от автокъщата, техния документ за продажба от собственика и моята лична карта?

- След регистрация дължа ли веднага годишен данък?

 

Поздрави и благодаря на отзовалите се предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Първо благодаря за прекрасния форум - след двумесечно старателно четене тук мога да се похваля с новата придобивка - Outlander DI-D 2011 2,2.

 

Бих искал да Ви помоля за малко помощ относно процедурата по регистрация в КАТ София.

 

Малко информация: колата е с френски номера, купена е от автокъща с фактура.

 

Прочетох доста по темата за регистрацията в КАТ София, но имам няколко въпроса, които все още не са ми ясни:

- За регистрация пише, че трябва да нося документи за гражданска отговорност и платена еко такса? Как се заплащат преди да имаш български номера? Наистина ли се плащат преди КАТ? - Можеш да си изготвиш ГО преди да е регистрирана колата. След това брокера(компанията) в която ти е гражданската трябва да ти предостави анекс към полицата, в която е вписан новия регистрационен номер. Ако си от София, на входа вляво преди каналите на КАТ има пункт за ЕКО такса където можеш да си я платиш .

- Трябват ли ми други документи освен фактурата от автокъщата, техния документ за продажба от собственика и моята лична карта? - Всичко което са ти дали от

автокъщата - документи на колата (стар талон, книжки и т.н) и договора за покупко-продажба.

- След регистрация дължа ли веднага годишен данък? - Желателно е да си го платиш след месец, когато го входират. Той ще е частичен за оставащата календарна година.

 

Поздрави и благодаря на отзовалите се предварително!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Еко таксата и гражданската се плащат преди регистрацията в Кат.После се връщаш при застрахователя да ти направи анекс към гражданската вече с номера на автомобила.Щом имаш фактура не би трябвало да ти се искат други документи за регистрация.Данъка го дължиш до края на годината и ще те известят след като регистрираш колата.Системата е автоматизирана и не трябва да ходиш в данъчното да я заявяваш.А кога ще го платиш ти решаваш.Освен преди прегледа но ще ти се натрупат и за новата година. :mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...