Премини към съдържание

Шум при натикане/натиснат педал на съединителя Outlander 2.2, 156hp, 2008г.


Препоръчано мнение

Здрвейте,

 

От няколко месеца се чуваше леко бръмчене, когато натискам съединителя при запален двигател. От седмица вече това бръмчене е е доста повече и бръмчи по-силно от двигателя.

Какъв може да е проблемът?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колата е на 167000км.

Ако съединителят е оригинален, то за какви километри е проектиран да издържи?

Питам, за да знам дали трябва да сменям и съединителя. Знам, че ако е изхабен ще надере маховика...

Дали износения аксиален лагер говори и за износени други елементи?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Говорих по телефона с оторизирания сервиз в Севлиево за цени. Човекът ми каза, че е на 100% сигурен, че и маховика трябвало да се смени, понеже бил двоен демпферен с пружини, които се разхлабвали и от там идвал шумът.

Не ме зарадваха никак...

Ако не сменя маховика фатално ли ще е?

Редактирано от Андриан Ангелов
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Шумът се оказа, че идва от маховика.

Казаха ми, че с времето пружините на маховика се разхлабват и двата диска на маховика стават хлабави и дрънчат. Аксиалният лагер няма луфтове и се върти добре. Съединителят ми иглежда не толкова износен, но ми казаха да сменям всичко.

Все пак смениха не само маховика, а и съединител, притискателен диск и аксиален лагер.

Нещо интересно: докато са я сглобявали някак си са успели да скъсат лентовия кабел на волана! Натиснали нещо и воланът изскочил навътре в купето, късайки лентовия кабел...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Все едно са регулирали клапани през ауспуха-доста тъпо звучи.

Моят е на 164 реални и оня ден в Гърция на един як баир на 6-та ми приплъзна съединителя-това относно пробега им.

После до Русе яко стъпка и нищо-та за сега ще го карам още докато забуксува яко.

Редактирано от Даниел Цветков
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...