Премини към съдържание

Препоръчано мнение

Здравейте,колеги!

Появи ми се странен....проблем. Когато взимах джипката,този проблем да го нарека го нямаше. Трудно,понякога доста трудно влиза задната скорост. Съединителят е нов (видях старият,който за нищо не ставаше). На място,при първо палене на двигателя,след няколко часа покой,задната си влиза. При потегляне,5-6 метра,при включване на задната,като че ли нещо подпира лоста,за да влезе. Не се чува характерното хъркане,ако са синхронизатори,но - не знам.

Някой има ли идея, откъде може да е това подпиране на лоста?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,колеги!

Появи ми се странен....проблем. Когато взимах джипката,този проблем да го нарека го нямаше. Трудно,понякога доста трудно влиза задната скорост. Съединителят е нов (видях старият,който за нищо не ставаше). На място,при първо палене на двигателя,след няколко часа покой,задната си влиза. При потегляне,5-6 метра,при включване на задната,като че ли нещо подпира лоста,за да влезе. Не се чува характерното хъркане,ако са синхронизатори,но - не знам.

Някой има ли идея, откъде може да е това подпиране на лоста?

.....счупена ти е ябълката на лоста за скоростите.....под нея има и пружина, която се е разместила най вероятно .....разглобете ск. лост и ще видите за какво става въпрос.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,благодаря за вниманието и времето,което си отделил,но се съмнявам,че това е проблема. Съмнявам се, защото не е имало екстремни ситуации. Не съм напъвал лоста,нито пък каквото и да било. Не разбирам,но не може това да е причината,при положение че колата е карана само в града. Бях питал един познат за неговото мнение,и той ми каза,че след като е нов съединителят,възможно било огледалния и феродовият диск още да не са се напаснали. Възможно ли е това?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих послушал DJ. Това с на пасването са градски легенди.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега,благодаря за вниманието и времето,което си отделил,но се съмнявам,че това е проблема. Съмнявам се, защото не е имало екстремни ситуации. Не съм напъвал лоста,нито пък каквото и да било. Не разбирам,но не може това да е причината,при положение че колата е карана само в града. Бях питал един познат за неговото мнение,и той ми каза,че след като е нов съединителят,възможно било огледалния и феродовият диск още да не са се напаснали. Възможно ли е това?

....аз пък не бих слушал твоя познат.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пежо 206 1.4 хди-сменяме съединителя с нов Валео(комплект с жило,вилка и масло скорости).

И веднага след смяната трудно влиза понякога,но доста често втора.

Почти бях стигнал до сваляне отново на кутия,но ме посъветваха да се покара малко така и не щеш ли след едни около 200 км колата се оправи.

Така,че...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ти,колега! Надявам се и при мен да стане така. А съм убеден,че не е ябълката на лоста,защото не се движи във включена скорост,като че ли не на празен ход.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...