Премини към съдържание

Странен проблем със загравяне.


Препоръчано мнение

Здравейте колеги!

 

Имам Паджеро 2001-ва година 3.2 DiD къса база.

 

Имам един доста странен проблем. Като покарам 20-30 мин и после изгася колата. И след 5-10 мин като запаля пак температурата се вдига нааай-горе на червеното. На абсолютния максимум.

 

Странното обаче е че като покарам 2-3 мин и веднага пада температурата. И то пада за 10 секунди някъде...

 

Не знам дали наистина загравя като луда или просто датчика нещо не отчита като хората...

 

Струва ми се невъзможно да се охлади от макс температура на нормална температура за 5-10 секунди само...

 

Иначе докато карам температурата си седи в нормата! Проблема е само като изгася колата и като се кача след малко пак да карам.

 

Някой имал ли е такъв проблем? Ако някой може да даде съвет ще съм много благодарен.

 

Всички майстори са заети сега през лятото и не мога да намеря никой свободен в следващите 2-3 седмици. А ми предстои пътуване Пловдив - София тия дни и се притеснявам да не ме остави някъде на магистралата...

 

Поздрави,

Димитър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Хаха това е най-веселата част при управлението на паджеро 3. Има тема във форума, проблема не е в датчика, а в някакво съпротивление на платката. Винаги, когато загрее така пускам парното на 27С за да видя дали духа топло, ако е студено тогава ще има проблеми. Последния път минах около 100 км преди стрелката да се върне в нормална позиция.

паджеро 3

Поздрави!!!

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е датчика за стрелката на температурата, той е еднопинов и може да не дава контакт или просто да е заминал вече.

Виж колегата Милен той може и да те вмъкне някъде евентуално.

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Може да е датчика за стрелката на температурата, той е еднопинов и може да не дава контакт или просто да е заминал вече.

Виж колегата Милен той може и да те вмъкне някъде евентуално.

:mitsu-smiley:

Да, звъннах на Милен и той потвърди. Тези Паджерота имали такъв проблем с таблата. Показват грешни данни. Вторник ще му го закарам да види с сигурност.

 

Охх камак ми падна, честно ви казвам.

 

Поздрави,

Димитър

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...