Премини към съдържание

Първоначално обслужване на Колт 1.1


Препоръчано мнение

Здравейте.

Като нов притежател на Колт 1.1 2007 г. (колата е на 70 хил. реални км), може ли да препоръчате какви консумативи да взема:

- малсо двигател - в момента е симано някакво 10W40, но според мен правилното масло е 5W40?

- масло скорости - ръчни ( прочетох темата по-надолу, където се коментира маслото Castrol BOT 328, за двигател 1.3 обаче)

- малсо хидравлика

- спирачна течност

- антифриз ( предполагам long life G11 или G12)?

 

Предварително благодаря на всички отзовали се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много странно - от над 260 прегледа на темата - само един отговор, при това на лично съобщение. Благодаря на колегата Svetliof!

 

Като член на няколко други автофорума, до момента такава пасивност при това за елементарен въпрос - подготовка на първоначално обслужване на автомобил втора употреба, не бях срещал.

Както и да е, споделям все пак на какво се спрях:

- масло двигател Mobil Super 5W40

- масло скорости - Mobil Mobilube 75W90

- спирачна течност - TRW DOT 4

- Антифриз - червен G12

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не така с лошо, колега. Тук се славим като доста отзивчиви, коректни и добронамерени люде. :icon_thumbup:

Като цяло трудно може да се препоръчат масла и течности, понеже са десетки марки и вида (предполагам, че и Svetliof не ти е препоръчал конктетна). А за цени да не говорим, защото в два съседни магазина еднакъв продукт е на различна цена.

Виж за друго все ще се намери някой да ти отговори.

Хубав ден

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не така с лошо, колега. Тук се славим като доста отзивчиви, коректни и добронамерени люде. :icon_thumbup:

Като цяло трудно може да се препоръчат масла и течности, понеже са десетки марки и вида (предполагам, че и Svetliof не ти е препоръчал конктетна). А за цени да не говорим, защото в два съседни магазина еднакъв продукт е на различна цена.

Виж за друго все ще се намери някой да ти отговори.

Хубав ден

:mitsu-smiley:

 

Не съм имал лоши чувства...Просто ми стана странна пасивността.

Ясно, че марки не е много коректно да се препоръчат ( а и не е много коректно, все пак сам си преценя), но идеята ми беше да се препоръча вид масло за всеки от детайлите или поне спецификации на които следва да отговаря - каквото всъщност направи колегата Svetliof :icon_thumbup:

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Като нов притежател на Колт 1.1 2007 г. (колата е на 70 хил. реални км), може ли да препоръчате какви консумативи да взема:

- малсо двигател - в момента е симано някакво 10W40, но според мен правилното масло е 5W40?

- масло скорости - ръчни ( прочетох темата по-надолу, където се коментира маслото Castrol BOT 328, за двигател 1.3 обаче)

- малсо хидравлика

- спирачна течност

- антифриз ( предполагам long life G11 или G12)?

 

Предварително благодаря на всички отзовали се!

 

Здравей и добре дошъл в отбора на Мицубиши !

По темата сега накратко :

1. Масло за двигателя по твой избор , може и 10w40 ,но нещо синтетично добро масло, или 5w40', аз ползвам Shell Helix и съм доволен.

2. Масло за скорости е добре да бъде точно това оригиналното което си споменал, в случай , че Неможе да намериш аз бих препоръчал на Castrol Syntans multi vehicle 75w90,

3. Няма масло за хидравлика, колата е с ел рейка

4. Спирачна течност марка по твой избор но да бъде точно типа който препоръчва производителя.

5. Антифриз не е червен като на ваговете, сложи си оригинален ако има възможност или нещо добро.

Хубаво е да проверите свещите и най добре си ги смениш и тях заедно със всички филтри. Може да проверите и ремъка на алтернатора и да го притегнете или смяна с нов.

Ако имаш климатик може да го обслужиш и него.

Това е като за начало.

Поздрави и безаварийни километри 👍

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...