Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Първоначално обслужване на Колт 1.1


Препоръчано мнение

Здравейте.

Като нов притежател на Колт 1.1 2007 г. (колата е на 70 хил. реални км), може ли да препоръчате какви консумативи да взема:

- малсо двигател - в момента е симано някакво 10W40, но според мен правилното масло е 5W40?

- масло скорости - ръчни ( прочетох темата по-надолу, където се коментира маслото Castrol BOT 328, за двигател 1.3 обаче)

- малсо хидравлика

- спирачна течност

- антифриз ( предполагам long life G11 или G12)?

 

Предварително благодаря на всички отзовали се!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Много странно - от над 260 прегледа на темата - само един отговор, при това на лично съобщение. Благодаря на колегата Svetliof!

 

Като член на няколко други автофорума, до момента такава пасивност при това за елементарен въпрос - подготовка на първоначално обслужване на автомобил втора употреба, не бях срещал.

Както и да е, споделям все пак на какво се спрях:

- масло двигател Mobil Super 5W40

- масло скорости - Mobil Mobilube 75W90

- спирачна течност - TRW DOT 4

- Антифриз - червен G12

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не така с лошо, колега. Тук се славим като доста отзивчиви, коректни и добронамерени люде. :icon_thumbup:

Като цяло трудно може да се препоръчат масла и течности, понеже са десетки марки и вида (предполагам, че и Svetliof не ти е препоръчал конктетна). А за цени да не говорим, защото в два съседни магазина еднакъв продукт е на различна цена.

Виж за друго все ще се намери някой да ти отговори.

Хубав ден

:mitsu-smiley:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не така с лошо, колега. Тук се славим като доста отзивчиви, коректни и добронамерени люде. :icon_thumbup:

Като цяло трудно може да се препоръчат масла и течности, понеже са десетки марки и вида (предполагам, че и Svetliof не ти е препоръчал конктетна). А за цени да не говорим, защото в два съседни магазина еднакъв продукт е на различна цена.

Виж за друго все ще се намери някой да ти отговори.

Хубав ден

:mitsu-smiley:

 

Не съм имал лоши чувства...Просто ми стана странна пасивността.

Ясно, че марки не е много коректно да се препоръчат ( а и не е много коректно, все пак сам си преценя), но идеята ми беше да се препоръча вид масло за всеки от детайлите или поне спецификации на които следва да отговаря - каквото всъщност направи колегата Svetliof :icon_thumbup:

:drinks:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Като нов притежател на Колт 1.1 2007 г. (колата е на 70 хил. реални км), може ли да препоръчате какви консумативи да взема:

- малсо двигател - в момента е симано някакво 10W40, но според мен правилното масло е 5W40?

- масло скорости - ръчни ( прочетох темата по-надолу, където се коментира маслото Castrol BOT 328, за двигател 1.3 обаче)

- малсо хидравлика

- спирачна течност

- антифриз ( предполагам long life G11 или G12)?

 

Предварително благодаря на всички отзовали се!

 

Здравей и добре дошъл в отбора на Мицубиши !

По темата сега накратко :

1. Масло за двигателя по твой избор , може и 10w40 ,но нещо синтетично добро масло, или 5w40', аз ползвам Shell Helix и съм доволен.

2. Масло за скорости е добре да бъде точно това оригиналното което си споменал, в случай , че Неможе да намериш аз бих препоръчал на Castrol Syntans multi vehicle 75w90,

3. Няма масло за хидравлика, колата е с ел рейка

4. Спирачна течност марка по твой избор но да бъде точно типа който препоръчва производителя.

5. Антифриз не е червен като на ваговете, сложи си оригинален ако има възможност или нещо добро.

Хубаво е да проверите свещите и най добре си ги смениш и тях заедно със всички филтри. Може да проверите и ремъка на алтернатора и да го притегнете или смяна с нов.

Ако имаш климатик може да го обслужиш и него.

Това е като за начало.

Поздрави и безаварийни километри 👍

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...