Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

ASX - антикорозионна обработка; рейлинг на покрива


Препоръчано мнение

Здравейте колеги,

 

От 3 седмици съм горд собственик на чисто ново ASX на старо. Джипката ми е 1,8 дизел, 150 коня. Още съм на етап да и се радвам и да я украсявам /отстранихме една стара щета в Силвър Стар, смених радиото с мултимедия Pioneer с блутуут и камера за задно виждане/. Имам два бързи въпроса към вас:

- правили ли сте си антикорозионна защита отдолу. Нз къде е карана, ама като сменях гуми видях че е тръгнала ръжда по носачи, ауспусни тръби и пр. Дайте съвет!

- рейлинг на покрива? Откъде? Лесно ли се монтира? /имам предвид надлъжните алуминиеви греди/

 

Поздрави,

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Честито. Само да те поправя, че АСХ е далеч от джипка :D

Всеки свестен тенекеджия/бояджия ще може да ти нанесе антикорозионно покритие на купето. Иначе по носачи и други метални ЧАСТИ е нормално да се появи ръжда. Купето е важно, другото се сменя. Поздрави и много безаварийни км.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо са ти релсите на покрива? За да слагаш евентуално някакъв багажник или просто за красота?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 седмици ...

Честито. Само да те поправя, че АСХ е далеч от джипка :D

Всеки свестен тенекеджия/бояджия ще може да ти нанесе антикорозионно покритие на купето. Иначе по носачи и други метални ЧАСТИ е нормално да се появи ръжда. Купето е важно, другото се сменя. Поздрави и много безаварийни км.

Благодаря и много безаварийни км на всички форумци и почитатели на марката!

АСХ си е перфектна малка джипка, тип "паркетно лъвче"! Засега най-много ме кефи разхода на гориво, а оня ден на мокра и завирена магистрала беше железна, да не кажа направо ламаринтена, с включено 4WD :drive:

Колкото до ръждата - закапах я на един много мой човек и той каза: "Луд ли си, чисто нова кола с перфектен под! Ръжда по носачи е напълно нормална, нищо не трябва да се докосва!" :icon_thumbup:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

А защо са ти релсите на покрива? За да слагаш евентуално някакъв багажник или просто за красота?

За красота и гъзария! :mitsu-smiley:

Ама май излиза много скъпо :icon_hmm:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги с ASX,

това май не е за тази тема, ама да ви попитам: нормално ли е толкова мощна малка джипка, някакси да се замисля на 1-ва, 2-ра и 3-та, преди да излети? Питам, защото напоследък карам предимно автоматици и там положението е друго, но и на всички предишни дизели, които съм карал, като Пежо 106 и 206, Астра G и H, Мазда 3 и др., като че ли нямаше такова "замисляне"...

Двигателя работи перфектно, няма никакви грешки, колата е много икономична, от 4та нагоре излита като самолет, само дето на кръстовище имам чувството че изоставам от колоната :icon_blush:

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 3 седмици ...

Колеги с ASX,

това май не е за тази тема, ама да ви попитам: нормално ли е толкова мощна малка джипка, някакси да се замисля на 1-ва, 2-ра и 3-та, преди да излети? Питам, защото напоследък карам предимно автоматици и там положението е друго, но и на всички предишни дизели, които съм карал, като Пежо 106 и 206, Астра G и H, Мазда 3 и др., като че ли нямаше такова "замисляне"...

Двигателя работи перфектно, няма никакви грешки, колата е много икономична, от 4та нагоре излита като самолет, само дето на кръстовище имам чувството че изоставам от колоната :icon_blush:

От турбодупката е,трябва да вдигне обороти за да се включи турбото

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...