Премини към съдържание

SRS след смяна на лентов кабел


Препоръчано мнение

Колеги, днес смених лентовия кабел, защото не работеше круиз контрола. Благодарение на колегите, които дадоха в друга тема номера на кабела.

След смяната ми светнаха следните лампи: SRS) и тракшъна (малката оранжева количка). След 10-20 метра оранжевата изгасна, но червената СРС остана да свети. За сметка на това круиза проработи. Волана е поставен както трябва. Клаксонът също работи.

Дайте идеи?

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, днес смених лентовия кабел, защото не работеше круиз контрола. Благодарение на колегите, които дадоха в друга тема номера на кабела.

След смяната ми светнаха следните лампи: SRS) и тракшъна (малката оранжева количка). След 10-20 метра оранжевата изгасна, но червената СРС остана да свети. За сметка на това круиза проработи. Волана е поставен както трябва. Клаксонът също работи.

Дайте идеи?

Може да си разбутал въздушната възглавница. Окабеляването минава през спиралния кабел.

 

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

66575ca153e4826253ca7bbe6d33d717.jpg

a5e906e76c32d02a5714f92ac7eca79c.jpg99a7dff2da48ebc3d57389e13440f599.jpg94bd2242a8c2e308792b9d3045764077.jpg

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За мое учудване след като развих болта на волана и той се измъкна целия, барабар с възглавницата. Единствено кабели разкачвах.

Сърдя се на ДиЖдея, защото днес беше пуснал кепенци и ето го резултата 😜😜😜😜

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Така като чета спиралния кабел трябва да се центрира по маркерите.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кабела беше с едно пластмасово, което го застопорява в положение 1:1, отделно има нещо :), което се седи закачено за шлиците на волана. Когато смених двата кабелa, положението беше абсолютно същото като при предния. Зачетох се из форума и май наистина се появяват такива грешки, които следва да се изтрият. За мен е по-важно, че авто-пилота работи, че ми предстоят 2 пътувания и там ще ми трябва. Ще мина през Пламен да се опита да изчисти грешката, ако ли не ще свалям волана у ще се пробвам да го обърна на 1/2 както е описано по-горе в тровите постове.

Важното е, че не ми гръмна възглавницата в лицето хахахахах

Поздрави!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес Пламен пробва да изчисти грешката ама ТЦ нещо не става. Надявам се да не ми се взриви в лицето тоя еърбег 😱

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес Пламен пробва да изчисти грешката ама ТЦ нещо не става. Надявам се да не ми се взриви в лицето тоя еърбег 😱

А каква е грешката? Шофойрската възглавница ли е причината или нещо друго?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Не каза - три пъти я зачиства и пак се появяваше, т.е според мен всичко е закачено като хората и предполагам, че е от тъпия лентов кабел (Aliexpres.com). Ще пробвам да сложа стария и да видя дали пак ще свети. Ако не светне е от кабела на 100%.

Поздрави!!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам да сложа стария и да видя дали пак ще свети. Ако не светне е от кабела на 100%.

Поздрави!!!!

Това щах да предложа и аз.

Като махнеш "алиекспреса" ако имаш възможност измери съпротивлението на някой от жилата и сравни с оригиналния.

Не съм много вещ но някой системи се влияят от съпротивлението.

 

П.С. сигурно диджея сега чете и се залива от смях :):)

Редактирано от niki nikolov
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Днес Пламен пробва да изчисти грешката ама ТЦ нещо не става. Надявам се да не ми се взриви в лицето тоя еърбег 😱

....е как да не съм казал....възгланицата на волан е проблемна...ще трябва да сваляш отново всичко......

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

....е как да не съм казал....възгланицата на волан е проблемна...ще трябва да сваляш отново всичко......

Значи, Часовник да сваля отново и после да докладва :) Може да не е закопчана добре буксата на възглавницата.

Поздрави на всички!

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

След като се прибрах от Пламен свалих отново волана и пак ядец. Сетих се, че имаше жълти кабели, които се закопчават от към купето и се застопоряват с едно зелено капаче и предполагам, че там може да е заровено кучето.

То може и от това да се оправи, но грешката ще си стои и индикацията SRS ще свети докато не се изтрие с апаратура?

Както писах по-горе в темата всичко друго работи, а и Диджея изтри и след секунди пак се появи индикацията....

Ще пиша следобед какво съм направил.

Единствено се притеснявам да не ме изненада в движение за момента (бум в лицето хахаха), че ми предстои една екскурзийка около Великден.

Поздрави!!!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах Тойота Аурис, на нея и свалях пасажерската възглавница. След монтажа обратно нямаше никакви аларми.

Предполагам го правиш, но един съвет от мен. Откачай акумулатора преди да пипаш нещо по възглавниците. Едно невинно късо и е гръмнала.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Имах Тойота Аурис, на нея и свалях пасажерската възглавница. След монтажа обратно нямаше никакви аларми.

Предполагам го правиш, но един съвет от мен. Откачай акумулатора преди да пипаш нещо по възглавниците. Едно невинно късо и е гръмнала.

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Задължително, че са и два :)

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Единствено се притеснявам да не ме изненада в движение за момента (бум в лицето хахаха), че ми предстои една екскурзийка около Великден.

Поздрави!!!

......няма начин да бумне възглавницата, системата е направена така,че когато генерира някаква грешка, еърбег-ите да не се задействат.....

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Оправих го гада, не беше се закачил кабела на еърбега от към волана. С малко повече натискане изщрака и след запалване на колата СРС индикацията изгасна. Благодаря за съветите ������

http://prikachi.com/images/378/9296378i.jpg

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Колега, напиши моля те каква точно спирала постави. Цена, парт. номер, време за доставка.

 

 

 

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

clockspring pajero 2006 Номера на кабела ми беше даден с любезното съдействие на колега от форума.

Това е лентовия кабел от Бай Али, поръчан на 07.03.2018г. за 13.77лв и пристигнал и монтиран на 27.03.2018г.

Според мен имат добра доставка, защото поръчах още нещо от тях след 2 дни и пристигна 3 дни по-рано, а сега в момента се боря с другите ГиърБест, че там ме замотаха 2 месеца.

Поздрави!!!!

Редактирано от chasovnik
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...