Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Педал на газта и много високи обороти,


Препоръчано мнение

Здравейте колеги.Нов съм във форума и карам Аутлендер Турбо 2006г.

Днеска ми се случи неприятна случка, която доста ме притесни.

При изпреварване педала на газта ми залепна долу(може да е било в стелката) и си остана там. При което аз карах с висока скорост и в паниката.Освободих от скорост. Оборотите се качиха до 7000. Опитах да включа пак в скорост - безуспешно.Натиснах и спирачка.При което се сещате как реве двигателя на празен ход и 7000 оборота.В крайна сметка отбих и изключих двигателя оборотите паднаха после върнах с ръка педала и всички беше наред.Цялата случка се случи по време на лек завой и ме панира :(За около 20-30 секунди..Какво може да съм и причинил на колата ?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно същото нещо ми се е случвало и на мен, на Мицубиши Колт - наистина неприятно. Реших проблема по същия начин - спрях и изгасих мотора.

Според мен жилото е заяло някъде и дросела е останал отворен. Само веднъж ми се случи.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

С потенциометър е ама има и някакво жило.То по принцип по ме безпокоеше дали не съм изнасилил двигателя с газ до дупка на свободна скорост в продължение на половин минута.Има ли нещо като ограничител ? Ама в кайна сметка не се върна педала с крак, а колата продължаваше да ускорява.Няма да се трепя. Иначе пак тествах педала се връща се нормално.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...