Премини към съдържание

Консумация на ток в покой


VasilevH

Препоръчано мнение

Здравейте, някой може ли да ми каже колко е нормалната консумация на ток в покой на Колт 6 Di-D 1.5 2004 г?

Миналия ден един приятел ел.техник ми замери консумацята в покой и уреда при самото свързване на веригата за секунда показа 200mA, след секунда 80mA, след това 43mA и се спря на 7mA. Обясни, че високата стойност в началото най-вероятно е свързана с някакви резистори и захранването на компютъра и ключалките.

Тръгнах да търся утечка, тъй като когато не ползвам автомобила 4-5 дни, акумулатора изобщо не завърта, а ми се струва ненормално за толкова кратко време да се изтощи. Когато карам всеки ден, няма никакъв проблем. При запален автомобил, дава напрежение 14,3V.

 

Да си купувам ли нов акумулатор?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

На мен тази консумация ми се струва напълно нормална. Акумулатора Ви, вероятно е заминал...

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 1 месец ...

Правилата за замерване на консумация нз автомобил с електроника са следните:

Палиш, Гасиш, затваряш и заключваш и мериш консумацията, контролерите в автомобила имат време за заспиване, тъй нареченият стен бай режим.

Изчакваш около 20мин. така за да видиш дали случайно някой контролер не се събужда и не започва произволно да консумира.

Нормално е за минута две, понякога и повече(при някой марки) да има по висока консумация примерно от 200-400 милиампера.

След заспиване на всички контролери консумацията не трябва да е повече от 80 милиампера , пак повтарям !-за някой автомобили!

За твоята кола нормамата е до 15 милиампера(ако няма допълнителна аларма, и други електронни допълнително поставяни джуджавки).

Ако всичко е наред и консумацията е тази която сте замерили, то тогава спешно сменяй Акумулатора!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...