Премини към съдържание

Смяна на двигателно масло


Tangra488

Препоръчано мнение

Здравейте колеги! От няколко месеца съм горд собственик на мицубиши спейс стар 1.8 GDI колата е на 236000 километра и ми предстои смяна на двигателно масло. Въпросът ми е следният какво масло да сложа 5w40 или 10w40?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Пробвайте се да намерите темите в които този въпрос е дъвкан многократно.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! От няколко месеца съм горд собственик на мицубиши спейс стар 1.8 GDI колата е на 236000 километра и ми предстои смяна на двигателно масло. Въпросът ми е следният какво масло да сложа 5w40 или 10w40?

 

Нито едното от другото!. Търси да е SAE 5W-30 и да е нископеппелно, с ниско съдържание на сулфатна пепел специално. Другото задължително условие е и смазочната норма. Маслото по API да е API SN (препоръчително), а по ACEA да е ACEA A3

Поздрави

Редактирано от svetliof
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Нито едното от другото!. Търси да е SAE 5W-30 и да е нископеппелно, с ниско съдържание на сулфатна пепел специално. Другото задължително условие е и смазочната норма. Маслото по API да е API SN (препоръчително), а по ACEA да е ACEA A3

Поздрави

Благодаря за бурзия отговор

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Здравейте от една седмица имам Space Star 2003 г. 1.6 бензин 98 к.с. и ще му сменям маслото, но кажете ми каква модификация да сложа 5W-40 или 10W-40?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...