Премини към съдържание
Моля всички потребители да си сменят паролите поради спам във форума!

Информация за Лансър след 2010-та


catsado

Препоръчано мнение

Здравейте,

Насочил съм се към Лансърите след 2010-та и по точно хечбека, но не знам нищо за тях. Чудя се дали да е модела с 109к.с. или този със 140к.с., дали да е на бензин/газ или дизел. Ето примерни две обяви:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11510438065606313&slink=5cdz02

 

или

 

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11510861043297796&slink=5cdz02

 

Дали ще може да ми дадете информация относно болежките на тези коли и като цяло, кой двигател е по-добрия избор и т.н.

Благодаря.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

Поздрави за отличната идея (да си кумиш Лансър)!

Относно въпросите ти, аз предпочетох бензинов двигател. Не смятам че е добра идея да се кара японска кола с германски двигател, какъвто е случаят с Лансър.

Като размер, колкото повече, толкова повече пък и колата е тежка но колата е тежка (~1400 кг) Лично на мен с 140 коня ми е мялка мудна но аз съм с автоматик Много е гот с автоматик ама още повече спъва колата

Относно проблемите

Заводските амортисьори тропат но може и с тях да се кара

Боята е кофти направена и се появявят точици ръжда дори и на коли от Италия

Тампоните по окачването са малко кекави и трябва редовно да се сменят (веднъж на 2 3 години) но ремонта не е скъп

Двигатела е с верига ерго смяната и е сравнително скъпа а е добре да я направиш при покупката

Заводските дискове скърцат много Незаводските дискове скърцат Абе спирачките скърцат освен ако предишният собственик не се е бръкнал дъъълбоко за качественни маркови

дискове

 

Ако имаш други въпроси питай

 

Поздрави

Марин

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара. Лично аз много се двоумя между бензин с газ и дизел.... Дали може повече информация за двигателите на автомобила + инфо за новия 1.6 мивек двигател.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще кажеш да потърсиш малко информация из форума? Сигурен съм, че ще намериш. Има информация и за газификация на моторите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментара. Лично аз много се двоумя между бензин с газ и дизел.... Дали може повече информация за двигателите на автомобила + инфо за новия 1.6 мивек двигател.

 

За дизелите, както казах използват се двигатели на VW с изключение на 1.8 който е разработка на Мицубиши.

Относно бензиновите двигателир 1.8 2.0 и 2.4 са с еднакъв блок като разликата е в хода на буталото. За 1.5 и 1.6 нямам мнение освен че са слабички за това купе (1400-1500 килограма).

Като скоростна кутия: Взех си със CVT и е голям кеф. Малко е мудна докато качи оборотите, но след 3500-4000 се изстрелваш и така до 160 - 170 км в час, плавно и зверско ускорение (като за 140 коня двигател).

 

Какво смених след покупката: верига на двигателя, ревизия на клапаните, смяна на масло и филтри на двигателя, смяна на масло и филтри на скоростната кутия, тампони и стаб щанга по окачването. Трябва да призная, колата си работеше и не ме е принуждавала да правя тези ремонти. Реших че искам да ми е мирна главата. Като препоръка относно покупката на CVT, смяната на масло и филтри е силно препоръчителна.

 

Моята хубавица е 1.8 бензин с газ, като така я купих. Газовата не ми е правила никакви проблеми и не съм сменял или променял нищо по нея.

 

Поздрави,

Марин

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...