Премини към съдържание

Лед фарове смущения


vekos

Препоръчано мнение

Привет Колеги! Купих си лед крушки за фаровете H4, но се оказа, че вкарват смущения в радиото или по точно проблема е, че има смущения, когато е по-слаб сигнала аз го хванах като излязох извън София (в София нямам проблем освен в тунелите). Някой сблъсквал ли се е с този проблем и как го е решил. Преди да си ги купя пробвах с други на мой приятел и нямах проблеми с неговите, но за съжаление с тези, които аз си купих имам. Колата е Спейс Стар!

Благодаря предварително!

Поздрави!

Редактирано от vekos
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Светят ли поне, по-добре от нормалните халогени? Иначе няма оправия за смущенията, явно имат импуслно регулиране на тока през диодите и бай Китай го е направил най-евтино без грам филтър и екранировка. Може да се пробва да се сложи едил LC филтър последователно на захранването на фаровете.

Вижда ли се да има някаква електроника в крушките?

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За светене свтят супер. Дразни ме, че радиостанциите ги губя по рано по път отколкото преди.Имат електроника в тях, от моделите с вентилатор са. Тази седмица ще пробвам с филтри да видя дали ще има подобрение и ще пиша за резултат.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колеги! Проблемът е решен с филтри. С дросел от инвертори на LCD телевизори и по два кондензарора. Смущенията изчезнаха при слаба радиостанция единственият недостатък е, че при превключване от къси на дълги и обратното има съвсем леко забавяне заради кондензаторите, което го нямаше преди, но не е фатално и е за част от секундата.

 

Поздрави!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

  • преди 2 месеца ...

Привет Колеги! Проблемът е решен с филтри. С дросел от инвертори на LCD телевизори и по два кондензарора. Смущенията изчезнаха при слаба радиостанция единственият недостатък е, че при превключване от къси на дълги и обратното има съвсем леко забавяне заради кондензаторите, което го нямаше преди, но не е фатално и е за част от секундата.

 

Поздрави!

можеш ли да дадеш няква схема

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

можеш ли да дадеш няква схема

 

За съжаление не съм направил снимки. Филтрите се състоят от по два кондензатора паралелно на входа и на изхода, а между тях дросела последователно. Купих кутийки, в които да се съберат. Проблема беше, че не намерих мъжка букса H4, а само женска и включването към фабричната букса го направих с единични мъжки букси. За моите специално ми ги замериха с осцилоскоп какви смущения вкарват и спрямо това определиха дроселите и кондензаторите.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не съм направил снимки. Филтрите се състоят от по два кондензатора паралелно на входа и на изхода, а между тях дросела последователно. Купих кутийки, в които да се съберат. Проблема беше, че не намерих мъжка букса H4, а само женска и включването към фабричната букса го направих с единични мъжки букси. За моите специално ми ги замериха с осцилоскоп какви смущения вкарват и спрямо това определиха дроселите и кондензаторите.

 

Здравей, колега. Можеш ли да кажеш, какви са стойностите на кондензаторите и на дросела?

Поздрави!!! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление не съм направил снимки. Филтрите се състоят от по два кондензатора паралелно на входа и на изхода, а между тях дросела последователно. Купих кутийки, в които да се съберат. Проблема беше, че не намерих мъжка букса H4, а само женска и включването към фабричната букса го направих с единични мъжки букси. За моите специално ми ги замериха с осцилоскоп какви смущения вкарват и спрямо това определиха дроселите и кондензаторите.

да и аз така си мислех..

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега. Можеш ли да кажеш, какви са стойностите на кондензаторите и на дросела?

Поздрави!!! http://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/mitsu-smiley.gifhttp://www.mitsubishibg.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_thumbup.gif

 

 

Кондензаторите са по 1000 микрофарада на 25V за дроселите съм забравил и аз и приятеля, който ми мери смущенията, с какви стойностости е.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Кондензаторите са по 1000 микрофарада на 25V за дроселите съм забравил и аз и приятеля, който ми мери смущенията, с какви стойностости е.

 

Благодаря за отговора колега!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...