Премини към съдържание

Шум като от ауспуха - Колт VI 1.1


vege

Препоръчано мнение

Здравейте,

напоследък при подаване на повече газ колата е станала шумна. При работа в ниски обороти или газ на място няма промяна. Само при усилие, примерно ускоряване се чува басов пърделив (извинявам се) шум като че ли има дупка в ауспуха някъде. Водих я на сервиз за ауспуси и казаха, че системата е добре. Най-вероятно ватата в гърнетата вече я нямало.

Възможно ли е това е причината? Колата е 2006 г. и е на 115 хил. км. Някой друг има ли такъв проблем?

 

За да не отварям нова тема още едно бързо питане - в Ратола ми препоръчаха смяна на веригата на база изминати 100 хил. км. Доколкото знам верига не се сменя на 100 хил. затова моля за повече информация.

 

Благодаря!

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

напоследък при подаване на повече газ колата е станала шумна. При работа в ниски обороти или газ на място няма промяна. Само при усилие, примерно ускоряване се чува басов пърделив (извинявам се) шум като че ли има дупка в ауспуха някъде. Водих я на сервиз за ауспуси и казаха, че системата е добре. Най-вероятно ватата в гърнетата вече я нямало.

Възможно ли е това е причината? Колата е 2006 г. и е на 115 хил. км. Някой друг има ли такъв проблем?

 

За да не отварям нова тема още едно бързо питане - в Ратола ми препоръчаха смяна на веригата на база изминати 100 хил. км. Доколкото знам верига не се сменя на 100 хил. затова моля за повече информация.

 

Благодаря!

 

шума на един автомобил винаги може да се локализира от къде е,за това не е нужно да се ходи на сервиз,но аспух и верига са две много разнородни центрове на шум.

Линк за коментара
Сподели в други сайтове

шума на един автомобил винаги може да се локализира от къде е,за това не е нужно да се ходи на сервиз,но аспух и верига са две много разнородни центрове на шум.

Въпросът за веригата беше съвсем отделно от първия. Не смятам, че веригата издава какъвто и да е шум, още повече ауспухоподобен.

Вес пак очевидно познанията ми по автомобилни шумове не са на ниво, затова и помолих колегите с коли над 100К км да споделят дали са имали и те подобни проблеми или не.

Редактирано от vege
Линк за коментара
Сподели в други сайтове

Присъединете се към разговора.

Можете да публикувате мнения, ако сте регистриран. Ако имате регистрация, моля влезте, за да публикувате от своя профил.

Гост
Отговори в тази тема...

×   Поставен текстов формат.   Вместо това поставете като обикновен текст

  Only 75 emoji are allowed.

×   Връзката ви е вградена автоматично..   Показвайте като връзка вместо това

×   Предишните ви действия са запазени.   Изчисти редактора

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създаване...